Startuje nejvyšší fotbalová soutěž Synot liga. Na ČT sport, Slovak Sport a Blesk.cz

Nejvyšší fotbalová soutěž se objevuje pod novým názvem Synot liga. Až tři zápasy týdně může odvysílat ČT sport, jeden zápas přidá sportovní stanice Slovak Sport a všechna utkání se objeví živě na webu Blesk.cz.

Weby Blesku i Sportu poutají na nejvyšší fotbalovou soutěž ve spolupráci se sázkovou kanceláří Tipsport

Weby Blesku i Sportu poutají na nejvyšší fotbalovou soutěž ve spolupráci se sázkovou kanceláří Tipsport

Internetové přenosy mohou získat na kvalitě

Zvláště poslední krok je pro diváky zajímavý, jelikož Blesk.cz z portfolia vlastníka fotbalové Sparty Daniela Křetínského přinese na internetu nejenom všechna utkání, ale přinese i denní magazínové prvky s cílem přilákat komunitu fotbalových fanoušků. S jistou nadsázkou lze říct, že fotbalové přenosy v televizi budou doplňkem pro servis na internetu.

Web Blesku nabídne komentované živé přenosy z každého zápasu a vytvoří podstránky ke každému utkání s interaktivními prvky. Vše bude dostupné zdarma a bez registrace. Navíc, je zajímavé, že oznam o novinkách ohledně sledování fotbalových přenosů je na webech vlastníka portálů Blesk.cz a iSport.cz Czech News Center (někdejší Ringier ČR) obestřen bannery sázkové kanceláře Tipsport, která rovněž slibuje sledování všech zápasů zdarma v rámci její webové aplikace.

Live streaming Synot ligy nabídnou i sázkové kanceláře

Rozdíl mezi přenosy v sázkových kancelářích a na webu Blesku bude ten, že do sázkovky se musí člověk zaregistrovat a k úspěšnému sledování přenosů je povinen si alespoň jednou měsíčně vsadit symbolickou částku v řádech desítek korun. Sledování přenosů ale bývá zpravidla nepohodlné, jelikož jsou dostupné pouze v malém okně, zatímco na webech Czech News Center by mělo jít o možnost sledování na celé obrazovce.

Pokud jde o klasické televizní vysílání, o práva se dělí dvě společnosti. Česká televize na programu ČT sport odvysílá minimálně dva zápasy za víkend, vždy v pátek a v sobotu. Má k dispozici i volitelné právo třetího přenosu. Soukromá sportovní stanice Slovak Sport přinese fotbalová utkání na svém druhém programu, který je momentálně nejdostupnější. Od poloviny srpna však zařadí svůj první kanál do celorepublikové DVB-T sítě a přenosy bude vysílat volně dostupné i na klasickou anténu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .