Startuje fotbalová FORTUNA:LIGA. O2 TV nabídne přes 240 přenosů

Stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal odvysílají z nového ročníku FORTUNA:LIGY přes 240 exkluzivních přímých přenosů. Fotbalový fanoušek by na platformě O2 TV měl mít k dispozici úplně všechny zápasy včetně přenosů na ČT sport.

Screenshot z archivní videoupoutávky O2 TV Sport z ledna 2018. Ilustrační foto

Screenshot z archivní videoupoutávky O2 TV Sport z ledna 2018. Ilustrační foto

V rámci funkce multidimenze nabízí televize O2 TV výběr ze souběžně hraných zápasů, statistický systém Tracab nebo umožní zapojení videorozhodčího ve třech zápasech. Na rozdíl od placených televizních služeb v jiných zemích zatím O2 TV nenabízí fanouškům tzv. konferenční přenosy, kde by kombinovala vysílání všech souběžně hraných utkání v rámci jednoho programu. Diváci tak musí mezi jednotlivými přenosy přepínat ručně. O2 TV nabízí alespoň grafickou notifikaci, pokud v jiném zápasu padne gól.

Naše rozhodnutí získat kompletní práva na FORTUNA:LIGU hodnotím velmi pozitivně. V uplynulé sezoně jsme odvysílali rekordních 243 přímých přenosů, podobný rozsah očekávám i v nadcházejícím ročníku. Průměrná sledovanost přesáhla 125 tisíc diváků na zápas, přičemž vůbec nejsledovanějším duelem se stalo derby Sparta – Slavia, které si v O2 TV nenechalo ujít 242 tisíc diváků. K celkovým výsledkům nám pomohla i nadstavbová část, která splnila účel a opakovaně nabídla fanouškům nejatraktivnější utkání,“ uvedl Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Z prvního kola FORTUNA:LIGA přinese stanice O2 TV Sport tři zápasy v nejvyšší kvalitě, tedy včetně systému Tracab, díky kterému je možné porovnávat v reálném čase aktuální statistiky. Konkrétně se bude jednat o sobotní duel FC Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc, v neděli pak AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko a kolo uzavře pondělní dohrávka FC Fastav Zlín – SK Slavia Praha.

Chystáme dvě studia přímo ze stadionu a v neděli rozsáhlejší z O2 areny, kam dorazí v roli expertů legendární střelec Horst Siegl a bývalý reprezentant Jan Rajnoch,“ prozradil moderátor Petr Svěcený.

V pondělí 15. července od 20.15 hodin pokračuje populární zábavná show TIKI-TAKA, která v originální podobě glosuje dění v české nejvyšší fotbalové soutěži.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .