Startuje EURO 2012, Česká televize znovu nabízí webový speciál a streaming

euro-2012-167Dnešním dnem startuje v Polsku a na Ukrajině evropský fotbalový šampionát UEFA EURO 2012. Česká televize podobně jako v době hokejového MS připravila webový speciál, na kterém nabídne streaming všech fotbalových utkání. Podobný speciál spouští i Slovenská televize, ačkoliv se slovenská reprezentace na šampionát neprobojovala. Oba projekty nabídnou podobnou strukturu jako v době hokejového mistrovství světa.

Fotbalový speciál s podobnou strukturou jako hokejové stránky

Webový speciál www.mefotbal.cz vychází z jednoduché intuitivní struktury, která se osvědčila na speciálním webu k hokejovému šampionátu. Spuštěn byl už ve středu a nabídne živé online vysílání všech utkání – v době souběhu dvou zápasů budou vysílány oba. Samozřejmostí bude videoarchiv se záznamy všech utkání. Připravovány budou sestřihy i exkluzivní videa. Integrovány budou sociální sítě, fanoušci se mohou těšit také na postřehy populárních komentátorů České televize.

Přímé přenosy ve vysílání nabídne kanál ČT 4, který odvysílá drtivou většinu utkání ze šampionátu. V rámci webového speciálu budou mít fanoušci k dispozici podrobné vlastní zpravodajství, blogy a tweety. Samozřejmostí je i tentokrát interakce na sociálních sítích. Diváci tak budou moci komentovat průběh zápasu českého národního týmu prostřednictvím statusů na Facebooku a Twitteru.

euro-2012-fotbalme-675

Slovenská televize si novým projektem hodlá napravit reputaci

Podobný projekt spouští i Slovenská televize, divize veřejnoprávního kolosu RTVS, pro kterou i portál futbal.stv.sk zajistí společnost Fat Chilli ve spolupráci s portálem Zoznam.sk. V průběhu hokejového šampionátu se webový speciál STV stal terčem výrazné mediální kritiky kvůli technickým problémům v úvodních dnech šampionátu a přebíranému obsahu, který poskytoval partnerský portál Zoznam.sk. Nakonec se tento speciál i díky streamingu hokejových utkání stal jedním z nejúspěšnějších webových projektů Slovenské televize v historii.

Problémy se streamingem pochopitelně neobešly ani Českou televizi a zajímavostí je, že každé menší přerušení služeb se setkalo s výrazně negativními ohlasy na sociální síti Facebook. Celkově lze hodnotit projekt České televize jako úspěšný, zatímco web STV se vyrovnává s negativní publicitou, která se objevila v některých médiích, především na blogu novinářky Miroslavy Kernové.

STV se nyní bude snažit smazat negativní publicitu z hokejového šampionátu díky fotbalovému webovému speciálu, jehož struktura vychází z předchozích projektů. Na rozdíl od předchozího speciálu ale nabídne divákům i vlastní autorské texty, jež byly kdysi standardem. Od ostatních portálů se tedy chce odlišit především vlastními články, nikoliv pouze agenturním zpravodajstvím. Plusem by mělo být i průběžné publikování obsahu v době každého utkání, díky čemuž budou mít čtenáři k dispozici podrobnou analýzu každého zápasu už několik vteřin po závěrečném hvizdu.

euro-2012-banner-stv-675

První utkání české reprezentace už dnes večer

Televizní společnosti se připravují na otvírací den EURO 2012, který bude lahůdkou i pro všechny české fotbalové fanoušky. Naše reprezentace totiž večer od 20:45 nastoupí ve svém prvním utkání v rámci skupiny A proti Řecku. Souboj českého týmu s mistrem Evropy 2004 bude určitě obrovským lákadlem pro diváky a v daném kontextu lze očekávat programové změny na komerčních stanicích, kterým ČT 4 nepochybně výrazně sníží jejich podíl na publiku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .