Sportovní televize 213 bude vysílat volně na pozici Skylinku

Jeden z nejatraktivnějších slovenských volně dostupných programů přes satelit chystá výrazné zlepšení své dostupnosti. Sportovní televize 213 oznámila, že zaháji vysílání i na pozici 23,5 východně, kde působí Skylink. I nadále by měla být dostupná úplně zdarma a v režimu free-to-air. Diváci ji tedy mohou sledovat kdekoliv bez nutnosti přístupové karty.

Screenshot - zkušební vysílání TV 213 ze září 2016.

Screenshot – zkušební vysílání TV 213 ze září 2016.

Televize 213 vysílá už šest měsíců a při této příležitosti oznámila, že vedle působení na pozici 0,8 západně bude dostupná pro diváky i na 23,5 východně. Jde o nejvyužívanější pozici v českých a slovenských domácnostech. Znamená to, že TV 213 bude dostupná i pro abonenty největší satelitní platformy Skylink a nadále zůstane i pro klienty freeSAT, DIGI TV a dalších služeb na 0,8 západně.

Tento krok lze v rámci českého a slovenského trhu označit za revoluční, jelikož žádná tuzemská obsahově atraktivní televize nepůsobí volně na dvou pozicích zároveň. Jedinou výjimkou je ČT 24, která vysílá v režimu free-to-air na 23,5 východně i 0,8 západně, ale v tomto případě jde o zpravodajský kanál. Stanice 213 přináší sportovní přenosy, což může být pro diváky mnohem atraktivnější.

Přítomnost na dvou satelitních pozicích pokryje drtivou většinu českých a slovenských satelitních diváků. Výhodou volného vysílání FTA je navíc možnost sledovat tuto televizi zcela legálně i v jiných evropských zemích. Divák totiž nepotřebuje žádnou přístupovou kartu.

Televize 213 se zaměřuje na slovenské sportovní soutěže. Tahákem je především nejvyšší slovenská fotbalová soutěž Fortuna liga, která se tímto způsobem šíří volně do Evropy. Televíze dále nabízí především basketbal, hokejbal nebo házenou. Část programu tvoří kulturní pořady a záznamy koncertů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .