SOI dle Skylinku mylně informuje, poplatek zaplatí všichni

skylink_program

Provozovatel satelitní televize Skylink a CS Link přiznal, že sice osm měsíců v roce 2008 neměl zavedenu ve všeobecných podmínkách možnost jednostranné změny, přesto se domnívá, že servisní měsíční poplatek 29 Kč může zavést i těmto zákazníkům. Připomeňme, že od 1. září budou všichni držetelé karet zmíněných satelitních služeb muset platit 29 Kč (resp. 1,2 €) měsíčně jako servisní poplatek, ačkoli mají nabídku Gratis (za ní se neplatí). Částka bude hradit náklady za provoz přístupových karet a zákaznický servis.

Jak uvádí server Živé.sk, v podmínkách účinných v době od 1. března do 1. října 2008 „nebyla vysloveně zmíněná možnost následné jednostranné změny těchto Všeobecných podmínek ze strany provozovatele,“ přiznala společnost M77 Group, která provozuje služby Skylink a CS Link. Podle Státní obchodní inspekce (SOI) z toho vyplývá, že nemá právo vybírat od zákazníků poplatek.

PŘEČTĚTE SI: Skylink a CS Link končí s bezplatným příjmem českých programů

Souhlas novou verzí platnou od 15. června 2012, která zavádí onen servisní poplatek, je podle společnosti M77 Group aktivním jednáním: „Aktivním jednáním je přitom především přistoupení zákazníka k úhradě nově zavedeného Servisního poplatku. Zákazníci, kteří přistoupili, resp. přistoupí na tento návrh ze strany provozovatele a začnou hradit servisní poplatek, tímto jednáním nové znění Všeobecných obchodních podmínek platných od 15.6.2012 fakticky i právně akceptují,“ oponuje firma.

PSALI JSME: Česká televize je překvapená, že za její programy budou lidé na satelitu platit

Těm zákazníkům, kteří poplatek neuhradí, bude společnost „nucena existující smluvní vztah vypovědět a to v souladu s příslušnými právními předpisy vztahujícími se na ukončení právního vztahu platného na dobu neručitou„.

K TÉMATU: Česká televize začne vydávat satelitní karty pro bezplatný příjem svých programů

Plánujete-li zakoupit novou kartu Skylinku a CS Linku do 31. srpna, bude vám do ceny karty zahrnut servisní poplatek na 24 měsíců od data registrace. Po tomto datu bude uhrazeno 12 měsíců. Česká televize si vymohla výjimku, jelikož koncesionáři již měsíčně platí 135 Kč, společnost by zájemcům rozdávala speciální karty, na nichž by ale fungovaly pouze programy České televize (a nikoli například TV Nova či TV Prima).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .