Sněmovní volební výbor provedl prvotní výběr kandidátů do mediálních rad

Rada České televize bude mít šest nových členů, Rada Českého rozhlasu očekává tři nové členy. Sněmovní volební výbor tajnou volbou provedl prvotní výběr. Veřejné slyšení vybraných kandidátů proběhne příští týden – 25. a 28. února. Finální výběr nových členů rad obou veřejnoprávních institucí by se měl uskutečnit začátkem března.

ceska-televize-ct-chodba-plachta-651 Přirozeně větší zájem kandidátů vyvolává členství v Radě České televize.

Mezi kandidáty, kteří postoupili do veřejného slyšení, je několik známých jmen. V rámci Rady České televize opětovně kandiduje její předseda Milan Uhde, místopředsedkyně Dana Eklová, nynější členové Antonín Bajaja a Radek Mezuláník. Všem jmenovaným končí mandát. Mezi dalšími osobnostmi, které kandidují do Rady ČT, je i moderátorka Eva Jurinová, dokumentaristka Helena Třeštíková, bývalý programový a několik měsíců i generální ředitel Českého rozhlasu Richard Medek nebo mediální manažerka Kateřina Fričová.

Šanci kandidovat dostala ve druhém kole i někdejší poslankyně Ivana Levá, exministr kultury Jaromír Talíř, profesoři Jan Jirák nebo Martin Putna. Do rozhlasové rady opětovně kandidují Tomáš Ratiborský, Antonín Zelenka a Jiří Florian.

Vybraní kandidáti postupují do veřejného slyšení, které se uskuteční ve dnech 25. a 28. února. Každý kandidát bude mít pět minut na vlastní prezentaci, dalších deset minut bude určeno otázkám poslanců. Slyšení proběhne znovu před členy sněmovního volebního výboru.

Do finálního kola postoupí celkem 18 kandidátů pro Radu ČT a 9 kandidátů do Rady ČRo. Poslanci v březnu z těchto jmen vyberou šest nových členů televizní rady a tři nové členy rozhlasové rady.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .