SMÍCHOV zahájí frontální útok na děti, výrazně promění program

SMÍCHOV – sesterská stanice televize Nova, představila nové programové schéma. Od pondělí 7. listopadu rozšiřuje ranní dětské pásmo, večerní blok SMÍŠKOVÉ přesune na odpoledne. Zároveň výrazně obmění programové schéma.

Spongebob, Přátelé a další seriály od 7.11. na televizi SMÍCHOV.

Spongebob, Přátelé a další seriály od 7.11. na televizi SMÍCHOV.

Spongebob se objevuje až na třech stanicích zároveň

Tučňáci s Madagaskaru, Spongebob v kalhotách, My Little Pony a Scooby-Doo – ranní čtveřice z programového bloku Smíškové dostává na stanici SMÍCHOV mnohem více prostoru. Od začátku listopadu startuje ranní dětské pásmo už před šestou hodinou a končí krátce před 9.30. Druhý blok Smíškové se přesouvá z 18. hodiny na 16.00 a nabídne podobnou sestavu.

SMÍCHOV už nějakou dobu svádí přímou bitvu se dvěma stanice ze zastupitelství Media Club (provozovatel Viacom). Prima Comedy Central vysílá Kung Fu Panda a Spongebob v kalhotách, Nickelodeon (placená stanice) opět vysílá Spongebob v kalhotách a Alvin a Chipmunkové. Dětští diváci, kteří mají rádi příhody mořské houby si tak mohou simultánně vybrat ze tří stanic s velmi podobným programem.

Spongebob - oblíbený dětský hrdina

Spongebob – oblíbený dětský hrdina

Konkurence na dětském trhu se zvyšuje

S výše uvedenými stanicemi zároveň soupeří ČT: D, která u dětských diváků (4–14 let) suverénně vede. Původní tvorbu doplňuje akvizicemi například od Disney Channel, tato tematická televize zároveň na tuzemském trhu vysílá s českým dabingem. Dětské stanice ještě doplňuje Minimax, z portfolia společnosti AMC. Disney Channel i Minimax na českém trhu zastupuje společnost Atmedia.

Dětský divák je tedy pro tuzemské televize velmi atraktivním a jednotlivé televizní skupiny o ně svádí boj. Televize Prima se snaží prorazit s pásmem PRIMÁČEK po šesté hodině ranní, podporuje jej i stejnojmenným časopisem a reprízu uvádí na Primě MAX. Aktuální vysílá seriál z řady LEGO a Ferda mravenec.

Svého času byla velmi populární televize Barrandov s blokem Animáček, z podvečerního času se dostala pouze na ranní blok. Ten nyní už sestává jen z reprízy Winx Club a původního pořadu Dětský reportér (zajímavosti, aktuality). Ani plán vytvořit ze stanice Barrandov Plus kombinaci dětské a dokumentární stanice nevyšel. Jediným pozůstatkem je opět Winx Club, většinu programu pak tvoří reprízy původní tvorby hlavního kanálu.

Přátelé a Kutil Tim obsadí nejlukrativnější čas

SMÍCHOV se rozhodl výrazně změnit strukturu vysílání, místo velkého množství seriálů si vybírá jen pár titulů, u nich však nasadí až pět epizod zároveň. Melissa a Joey po dvou dílech zahájí premiérové pásmo, doplňme, že hlavní hvězda Melissa Joan Hart hrála také v sitcomu Sabrina, mladá čarodějnice. V 18.00 následuje pět dílů seriálu Přátelé, poté následují čtyři díly Kutila Tima. Po 22. hodině dostává prostor Sex ve městě, který byl jedním z hlavních seriálů Prima love. TELE TELE se usadí až po 23. hodině.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .