Slovenský rozhlas a televizi čeká hromadné propouštění

vaclav-mikaSlovenský veřejnoprávní komplex RTVS čeká zeštíhlovací kůra. V plánu ji má nový generální ředitel Václav Mika. Není ale jasné, kolik zaměstnanců přijde o práci. Změny jsou ale nutné pro úspěšné završení spojení obou médií, která do roku 2011 působila samostatně.

Poslední vlna hromadného propouštění se odehrála v roce 2004, kdy tehdejší Slovenské televizi šéfoval Richard Rybníček. Nyní je STV jedna ze dvou organizačních složek sloučené veřejnoprávní instituce RTVS. Optimalizaci nákladů včetně možného propouštění zaměstnanců avizoval Václav Mika i ve svém kandidátském projektu, když se ucházel o post generálního ředitele RTVS. Novou organizační strukturu, která počítá s nižším počtem pracovníků, schválila v minulém týdnu i Rada RTVS. Cílem je zefektivnění interních procesů a odstranění duplicitních činností.

Václav Mika začátkem srpna poté, co si převzal jmenovací dekret, označil možné propouštění v televizi jako reálné. Tehdy ale uvedl, že půjde pouze o „redukci“ počtu zaměstnanců, aniž by mohl být konkrétnější.

Mika patří mezi nejrespektovanější mediální manažery na slovenském trhu. V devadesátých letech založil jednu z prvních tamních mediálních agentur. V roce 1999 se podílel na vzniku dnes nejposlouchanějšího soukromého Rádia Expres. Po úspěchu na rozhlasovém trhu dostal nabídku vést nejsledovanější komerční televizi Markíza. Po několika letech v čele Markízy odešel kvůli neshodám s nynějším ředitelem nadnárodního koncernu CME Adrianem Sarbu. Dva roky byl pak Václav Mika na volné noze, letos byl zvolen v pořadí druhým generálním ředitelem veřejnoprávní instituce RTVS.

vaclav-mikaProfilové foto Václava Miky z roku 2010, kdy ještě šéfoval nejsledovanější televizi Markíza. Foto – TV Markíza

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .