Slovenská televize připravuje nový vizuál. Zachová současné logo

stv-1-logo-2012AKTUALIZACE – Nový management přináší nový vizuál a prakticky i celou korporátní identitu. Toto pravidlo si osvojil téměř každý generální ředitel Slovenské televize a pozadu nezůstal ani nový šéf veřejnoprávního podniku RTVS Václav Mika. Jeho tým pracuje na nové identitě pro RTVS. Ta současná je přitom nová, vznikla před několika měsíci.

AKTUALIZACE – Informaci o změně loga a vizuálu přinesly slovenské Hospodárske noviny. Generální ředitel RTVS Václav Mika ale tuto informaci popřel. Podle něj určitě dojde ke změně vizuálu televize, současné logo však zůstává. Podle něj je nesmysl, aby každý ředitel měnil logo instituce. „Stalo se pomalu tradicí, že každý ředitel, který kdy nastoupil do STV, tak měnil logo. Já to dělat nebudu,“ řekl Václav Mika portálu Omédiách.com, který vydává slovenská novinářka Miroslava Kernová.

Pokračujeme původním článkem.

Radim Hreha a Štefan Nižňanský – to jsou dva ředitelé Slovenské televize, kteří neměnili logo. Nižňanský to plánoval, ale nestihl. Hreha nad tím ani neuvažoval, taky byl ve funkci jen jeden rok. Zato každý další ředitel si přizpůsobil vzhled televize k obrazu svému. Začal s tím už Jozef Darmo v polovině devadesátých let. Následoval Igor Kubiš v roce 1997, za jehož éry byl tehdejší pokrokový vizuál snad jediným pozitivním krokem v celé ředitelské kariéře. O dva roky později nastoupil Milan Materák – ten změnil logo z národní trikolory na převažující žlutou barvu, za což si vysloužil kritiku národních stran a některých organizací. V průběhu pěti let tak Slovenská televize změnila svůj vizuál a logo minimálně třikrát. Mimochodem, na tyto bývalé ředitele si dneska skoro nikdo nevzpomene.

Od roku 2004 se situace stabilizovala s příchodem reformního ředitele Richarda Rybníčka. Ten zavedl korporátní identitu, která se udržela osm let. Ani jeho nástupci Radim Hreha a Štefan Nižňanský si netroufli na tom cokoliv měnit. Výraznou změnu prosadila až první ředitelka spojené instituce rozhlasu a televize RTVS Miloslava Zemková, která zadala vyrobit novou společnou identitu pro celý komplex veřejné služby.

Za těchto okolností by bylo zvláštní, pokud by nový generální ředitel Václav Mika skutečně uvažoval nad změnou loga po tak krátké době. „Měnit dizajn s každým novým ředitelem je zbytečný luxus,“ řekl pro slovenské Hospodárske noviny dekan Fakulty masmédií soukromé Panevropské vysoké školy Samuel Brečka, který se dlouhá léta zabývá mediálním světem. Jiný názor má předseda Rady RTVS Miroslav Kollár. Ten nepřímo označil současný celkový stav komunikace instituce včetně loga za špatný.

Autor článku:

Komentáře (3)

  1. kulisara

    Docela by mě zajímalo který K***T vymyslel současné logo slovenské televize.
    Může mi někdo vysvětlit význam „dvojtečky“??? Co bezvýznamná dvojtečka vypovídá o původu země, ze které se TV vysílá???
    U nás naštěstí nový ředitel pochopil bezvýznamnost vodorovné čásrky nad číslem a alespon nyní se opět pmalinku přibližuje logo české televize svému původnímu CT….
    Stejně si myslí, že nebude dlouho trvat a logo CT (spojedné písmena Č a T) bude opět „znovuzrozeno“, protože at si kro chce myslí – geniální spojení CT do symbolu obrazovky bylo v době zavedení silně nadčasové…A kecy o to, že v dnešní době bylo logo CT zastaralé…to je kec, který je argument pro „kamaráda“ který dostal za nové logo zcela jistě velmi dobře zaplaceno.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: