Slovenská sportovní televize dostupná i přes internet

slovaksporttvProvozovatel sportovního programu Slovak Sport TV hodlá své vysílání nabízet i přes internetové placené streamy. Zájemci mohou sledovat vysílání prozatím zdarma na stránkách Topfun Live TV. Časem by se měl program objevit i v nabídce konkurenční služby Voyo.cz z dílny Novy. Tímto způsobem může oslovit zcela nové publikum.

Sportovní vysílání na internetu je sice dostupné díky pololegálním streamingovým službám, nicméně nyní jde o první kanál, který nabídne svůj celý program divákům přes internet v nejvyšší možné kvalitě. Slovak Sport TV bude sice dostupná prostřednictvím satelitní služby Skylink a v nabídkách řady kabelových operátorů, nicméně na internetu by mohla oslovit zcela nové publikum. Nabídka sportovních přenosů totiž bude pocházet převážně ze Slovenska, a tudíž by neměl být problém s vypořádáním autorských práv i pro placené internetové vysílání. Půjde tedy o první sportovní program, který bude v úplné podobě dostupný přes internet.

Česká televize a Nova sport sice část svých přenosů rovněž zpřístupňuje přes internet, nicméně v tomto případě se nejedná o kompletní program. Pokud má divák zájem přijímat úplné vysílání, musí tak činit přes nabídky kabelových a satelitních operátorů, v případě programu ČT4 i přes neplacený terestrický příjem.

Slovak Sport TV může svou přítomností v nabídce Topfun TV vhodně posloužit zejména Slovákům žijícím v České republice, kteří nedisponují satelitním příjmem. Bude sice dostupná i v nabídkách kabelových operátorů, nicméně nelze předpokládat, že by ji vyhledávali čeští diváci. Část přenosů by ale mohla být vhodná i pro české publikum, zejména v některých soutěžích, kde se setkávají české a slovenské kluby.

slovak-sport-tv-studio2Vizualizace studia Slovak sport TV

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: