Slovak Sport získal licenci pro druhý kanál, který nabídne i českým divákům

slovak-sport-tv-studio1Slovenský regulátor včera potvrdil udělení licence pro druhý kanál Slovak Sport TV, který bude vysílat například fotbalovou Premier league a bude dostupný i pro české diváky. Provozovatel plánuje start v červenci. Svůj první program zaměří pouze na slovenský trh a druhý bude nabízet i v České republice.

Čeští diváci tak postupně přijdou o možnost přijmu dnešního kanálu Slovak Sport TV na satelitu a v některých platformách. Místo toho dostanou od července právě druhý program téhož provozovatele. Největším tahákem má být právě exkluzivní pokrytí anglické fotbalové Premier League. Práva pro český a slovenský trh získala Slovak Sport TV exkluzivně pro český i slovenský trh a drží je až do roku 2016. Diváci tak tuto soutěž neuvidí ani na Nově sport ani na programu Digi sport, který Premier league vysílal v posledních třech letech.

Zatím není jasné, kteří kabeloví operátoři budou novou stanici šířit, určitě se však objeví na satelitu v platformě Skylink a patrně ji zařadí i další satelitní služby působící na českém a slovenském trhu. Slovak Sport TV zároveň zvedne hodnotu svých dvou programů pro české a slovenské kabelové i satelitní operátory. Vedle Premier League má tento program licence na další zajímavý obsah včetně argentinské, polské nebo belgické fotbalové ligy, zámořské hokejové NHL a vybraných tenisových turnajů WTA a ATP.

Část tohoto obsahu ale bude moci vysílat pouze na Slovensku na svém prvním programu. Čeští diváci tak budou moci sledovat kanadsko-americkou NHL i nadále ve vysílání Novy sport. Rovněž přenosy ze slovenských soutěží budou přístupné primárně pro tamní trh.

slovak-sport-2Ilustrační foto – Slovak Sport TV

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .