Slovak Sport TV ve středu spustí promo smyčku na satelitu

slovak-sport-2Nová slovenská sportovní televize Slovak Sport TV hodlá spustit promo smyčku na satelitu. Stanici povede někdejší šéf sportovní redakce STV a programu Digi sport Jaroslav Šišolák. Grafickou výbavu dodá společnost Oreo, která je nejznámějším tvůrcem televizní grafiky u našich východních sousedů.

Televize by měla v první fázi vysílat nekódovaně, potvrdil ředitel stanice Róbert Greguš. S kódováním (kryptováním) signálu se počítá až postupem času. Televize hodlá do září vysílat pouze přímé přenosy a záznamy bez studiových vstupů. Pak ale uvede do provozu moderní vysílací studio. Bude vysílat v kompresi MPEG-4 takže část diváků se staršími SD satelitními přijímači tuto stanici nenaladí. Bude ale dostupná pro všechny majitele moderních set-top-boxů a od příštího roku hodlá vysílat i ve vysokém rozlišení.

Klíčem bude zájem kabelových a satelitních operátorů. Pokud se Slovak Sport TV uvede kvalitním produktem, je velice pravděpodobné, že po ní operátoři sáhnou, neboť se může stát významným tahákem pro diváky v jejich nabídce. Podobným způsobem vstupovala před deseti lety na trh i dnešní Nova sport. Část diváků si právě kvůli tomuto kanálu pořídila kabelovou a satelitní televizi.

Sportovních programů je sice dnes na trhu přehršel, ale domácích sportovních přenosů z České a Slovenské republiky je v programu minimum. Na komerčních stanicích se prosazuje pouze hokej a fotbal, díky veřejnoprávní ČT 4 se do programu dostávají i některé další české soutěže. Slovak Sport TV hodlá dát podobný prostor slovenským soutěžím, které ostatní televize nepodporují. A veřejnoprávní Slovenská televize po zastavení projektu sportovní Trojky nemá ve vysílání moc veliký prostor pro menší soutěže.

Přinášíme vám vizualizaci vysílacího studia televize Slovak Sport TV, které vedení televize poskytlo médiím.

BLOG: Přiznávám, že ohledně Slovak Sport TV jsem se mýlil

slovak-sport-tv-studio1

slovak-sport-tv-studio2

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. Jerry Prohaska

      Parametry příjmu: Astra 3B (23,5°E), frekvence 12 109 MHz, horizontální polarizace, SR 27 500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK. Zdroj: Facebook Slovak Sport.TV

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: