Slovak Sport TV 3 už je realitou

slovak-sport-3Třetí kanál sportovní televize Slovak Sport TV zahájil vysílání. Nová stanice sice ještě nepromuje svůj program na webu, ale už teď je jasné, že bude dostupná pouze pro diváky na Slovensku. Provozovatel zde umístí obsah, který z licenčních důvodů nemůže šířit v České republice. Právě z tohoto důvodu nebude Slovak Sport 3 ani ve většině satelitních platforem.

Jedním z klíčových důvodů, proč se provozovatel Slovak Sport TV rozhodl pro třetí kanál, je nemožnost kombinace části přenosů na prvních dvou programech, které jsou dostupné jak pro slovenské, tak i pro české diváky. Týká se to zejména přímých přenosů z české fotbalové Gambrinus ligy, které provozovatel zakoupil pouze pro území Slovenska. Po negativní reakci ze strany Novy sport bylo jasné, že Slovak Sport nemůže tyto přenosy umístit na svůj první kanál, který je dostupný i pro české diváky. Z tohoto důvodu se česká liga přesune pouze na třetí kanál, který by neměl být v České republice dostupný ani teoreticky.

Vysílat bude totiž pouze prostřednictvím kabelových operátorů a regionálních DVB-T multiplexů. On-line stream bude rovněž omezený pouze pro Slovensko. Na satelitu se nový kanál neobjeví vůbec. Jediná satelitní společnost, která zvažuje zařazení, je Slovak Telekom se svými platformami Magio, Magio Sat a slovenskou částí Digi TV. To bude zároveň jediná platforma, která bude nabízet všechny tři kanály Slovak Sport TV pohromadě.

Čeští diváci budou mít i nadále k dispozici Slovak Sport 1 s jedním přenosem Premier league týdně a s různými dalšími přenosy atraktivních soutěží. Ten je už dostupný i na klasickou anténu v Praze a středních Čechách. Slovak Sport 2 se zaměří na přímé přenosy a záznamy anglické fotbalové Premier league. Zatím je ale dostupný pouze v rámci platformy O2TV, případně na webu přes službu Topfun.tv nebo přímo přes web Slovaksport.tv.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: