Slovak Sport 2 bude na Slovensku jen v platformě Magio a Magio Sat

slovak-sport-2-167Slovak Telekom bude jediným operátorem, který bude na Slovensku poskytovat abonentům přístup k televizi Slovak Sport 2, jež má exkluzivní práva k vysílání fotbalové Premier League. V této souvislosti se objevují nepotvrzené spekulace, že právě Slovak Telekom je investorem této stanice a pomohl jí pokrýt nákupy práv k lukrativním soutěžím.

Faktem je, že právě Slovak Telekom by měl mít exkluzivitu k poskytování Slovak Sport TV 2 s přenosy Premier League. Kanál se neobjeví ani v nabídce kabelové televize UPC, ani ve Skylinku. Není ale vyloučeno, že se k vysílání dostanou abonenti služby Digi TV, kterou nedávno na Slovensku převzal právě Slovak Telekom. Ohlášenou transakci ale ještě musí povolit úřady.

Pokud jde o české operátory, žádný z nich nemá exkluzivitu. Slovak Sport by tak mohl být dostupný ve většině platforem. Jasno však bude až za několik dní. Nicméně, pokud by se tento program objevil v satelitní službě Skylink nebo v rámci freeSAT by UPC Direct, musel by být dostupný pouze na českých přístupových kartách. Podle neoficiálních odhadů mají slovenští satelitní diváci přístup k několika tisícům karet registrovaných na české abonenty.

Televize Slovak Sport 2 spustila zkušební vysílání v pátek 19. července, ostrý provoz plánuje od 1. srpna.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: