Slavomír Lener je novým hokejovým expertem Nova Sport

Hokejová sekce Nova Sport hlásí posilu. Stálým expertem pro studia NHL se stává Slavomír Lener, který má výrazné trenérské úspěchy s českou hokejovou reprezentací, kluby v Evropě a 6 let působil v NHL jako asistent trenéra. Stal se vůbec prvním českým trenérem v NHL.

SlavomirLener_NovaSport
Zdroj: Nova Sport, Slavomír Lener

Rodák z Berouna má za sebou velmi bohatou trenérskou kariéru. K jeho největším trenérským úspěchům patří bezpochyby zlato z olympijských her v Naganu, kterého dosáhl společně s Ivanem Hlinkou. Působil také jako šéftrenér svazu ledního hokeje a manažer české hokejové reprezentace.

Slavomír Lener odkoučoval v nejvyšších hokejových ligách v Evropě, v reprezentaci a v NHL více než 1 000 utkání. Jeho bohaté zkušenosti s NHL, kde celkem 6 sezón působil jako asistent trenéra u týmů Calgary Flames a Florida Panthers, tak budou pro diváky NHL na Nova Sport bezpochyby velkým přínosem.

Se Slávou se moc dobře spolupracuje, protože o NHL ví opravdu hodně zákulisních informací. Plno zámořských trenérů zná osobně, má kontakty na téměř každého Čecha, který v NHL hrál. Pro Studia NHL je to velká posila. Vždycky překvapí nějakou historkou s hvězdným hráčem,“ dodává šéf hokejové sekce Nova Sport Roman Jedlička.

NHL na Nova Sport sleduji pravidelně už mnoho let. Oceňuji pracovitost, znalosti, a především vášeň všech moderátorů, kteří se věnují NHL ve dne v noci. Moc se mi líbí i pozvaní experti, většinou z řad bývalých hráčů NHL, kteří do studia přinášejí osobitý pohled a speciální flavour – příchuť. Věřím, že můj pohled trenérský, manažerský, ale i lidský přidá celému studiu ještě větší pestrost. Je to výzva, ale to k NHL patří, protože je to nejlepší hokejová liga světa. Pozici experta jsem již v minulosti okusil, hodně mě to obohatilo. Na současnou pozici hokejového odborníka Nova Sport se opravdu moc těším,“ podotýká Slavomír Lener.

Už tuto sobotu vysílá Nova Sport 1 další zápas NHL i s posilou Slavomírem Lenerem. Předzápasové studio začíná v sobotu v 18:45 a utkají se týmy Buffalo Sabers a Philadelphie Flyers.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .