Slavný novinář Larry King se připojil k hlasné troubě Vladimíra Putina

rt-russia-today-167Jeden z nejslavnějších světových novinářů Larry King se překvapivě připojil k týmu ruské zpravodajské televize Russia Today, která je označována za hlasnou troubu tamní státní moci a prezidenta Vladimíra Putina. Larry King bude jednou z „chodících reklam“ Russia Today a bude se podílet na dvou politických pořadech.

Larry King byl ikonou americké zpravodajské televize CNN po 25 let. Několik let se mluvilo o jeho odchodu pro neúměrné finanční požadavky. Nakonec jeho bohatou kariéru v CNN ukončila dlouhodobě klesající sledovanost. Nyní může své diváky získat na programu Russia Today, který vysílá v několika jazykových mutacích pro Evropu, USA, ale i arabský svět.

King by měl mít v Russia Today dva pořady – Politics with Larry King a Larry King Now. Minimálně ten druhý by měl dodávat na základě licence, tudíž by mělo jít o zcela nezávislou produkci. Licence na tento pořad prodává Kingova produkční společnost i jiným stanicím. Není se tedy třeba obávat o nezávislost pořadu.

Iniciátorem vzniku stanice Russia Today byl před lety sám ruský prezident Vladimír Putin. Russia Today je sice vnímána coby hlasná trouba Kremlu, nicméně poskytuje zajímavý pohled na dění v Rusku a alternativní pohled na mezinárodní dění. Provozovatel tohoto programu zároveň nešetří investicemi do nových technologií a z tohoto pohledu patří ke špičce mezi volně dostupnými mezinárodními stanicemi. RT je zároveň jednou z prvních zpravodajských televizí, která spustila plnohodnotné vysílání v HD rozlišení. To je navíc dostupné bezplatně.

rt-russia-today-larry-king-670

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: