Slavia Praha měla na dosah Ligu mistrů. Rozhodující zápas odvysílala O2 TV

Prestižní fotbalová Liga mistrů uzavřela svou kvalifikační fázi. Slavia Praha měla na dosah postup do skupiny. Nedokázala překonat poslední překážku v odvetě proti kyperskému APOELu. Ten si do Prahy přivezl slibný náskok.

Ilustrační foto Shutterstock.com / photo_master2000

Ilustrační foto Shutterstock.com / photo_master2000

Slavia musí vyhrát minimálně o tři góly

České fanoušky bude nejvíce zajímat duel pražské Slavie, která se v odvetě pokusí proti kyperskému APOELu dohnat dvoubrankové manko a proklouznout do základní skupiny nejlepší klubové soutěže světa.

Aby měla reálnou šanci, musí v Edenu před vyprodaným hledištěm vyhrát alespoň 2:0, čimž by si vynutila prodloužení, případně i penaltový rozstřel. Svému soupeři totiž v prvním utkání nestřelila žádný gól, a nyní se musí pokusit žádný další gól neinkasovat.

Pokud si chce český mistr zajistit postup ještě v řádné hrací době, musí vstřelit minimálně tři góly. Pokud by se však kyperskému APOELu podařilo v Praze střelit branku, získá tím výraznou výhodu. V takovém přpadě by Slavia musela na cestě za postupem vyhrát rozdílem tří gólů, tedy minimálně 4:1. Jakýkoliv jiný výsledek posune do hlavní fáze Ligy mistrů kyperský celek.

Dnešní přenos exkluzivně na O2 TV Sport, O2 TV Fobal a O2 TV Free

Dlouho očekávaný středeční souboj červenobílých můžou diváci vidět od 20:00 nejen na stanici O2 TV Sport, ale rovněž na O2 TV Fotbal a O2 TV Free. Přímý přenos půjde samozřejmě sledovat i přes jednorazové předplatné programu O2 TV Sport na jeden den. Další možností je sledování přenosu v hospodách a restauracích, které s O2 TV spolupracují.

Samotný živý přenos z pražského Edenu se odehraje dle přísných regulí a vysokých nároků Ligy mistrů. „Výroba takového vysílání si žádá poměrně náročné přípravy, naši lidé se již minimálně týden intenzivně chystají. Využijeme nejen moderní přenosový vůz společnosti O2, ale v akci bude také kamerový systém Jestřábí oko. Ten vyžaduje zapojení dalších čtrnácti kamer,“ zmínil zajímavou novinku Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sport.

Unikátní Jestřábí oko sleduje, zda míč přešel brankovou čáru celým objemem. Pokud se tak stane, během sekundy odešle zprávu do speciálních hodinek na ruce rozhodčích.

Na beznadějně vyprodaný zápas se chystá rovněž moderátor Petr Svěcený, jenž od 20.00 hodin zahájí tradiční předzápasové studio. Do něj zavítá například expert stanice O2 TV Sport Jan Rajnoch a také bývalý brankář Martin Vaniak. Ten byl ústředním strůjcem při postupu Slavie do Ligy mistrů v roce 2007. Živý přenos pak doprovodí svým hlasem zkušená dvojice komentátorů ve složení Milan Štěrba a Jan Homolka.

Videoupoutávka k zápasu Slavia Praha – APOEL FC

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .