Skylink spouští službu sledování televize na mobilech, tabletech a PC

Satelitní platforma od začátku září testuje svou novou službu Skylink Live TV. Od tohoto týdne by už služba měla fungovat ve standardním provozu. Divákům umožní sledovat vybrané programy na jiných zařízeních.

Ilustrační foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto: Shutterstock.com

Služba funguje pouze přes domácí wifi

Pokud tedy využíváte služby Skylinku, můžete v rámci vlastní domácnosti a vlastní wifi sítě využít sledování programů na chytrém telefonu, tabletu nebo PC. Součástí služby je zpětné shlédnutí až 30 hodin a možnost sledovat filmy z videopůjčovny.

Webová verze služby funguje na adrese livetv.skylink.cz. Nová služba byla od 1. září v testovacím provozu. Nyní by ji měli mít abonenti k dispozici ve standardním režimu.

Podle ohlasů na satelitních fórech je největší slabinou možnost využívat službu pouze v rámci domovské sítě. Satelitní nadšenci v diskusní sekci serveru Parabola.cz poukazují na to, že pokud doma používáte wifi, musíte vaši síť nastavit jako domovskou. Problém nastane ve chvíli, kdy chcete nastavení změnit. Aplikace povoluje pouze 5 změn domovské sítě v průběhu jednoho kalendářního roku.

Novinka zatím není určena na cesty

Službu si tedy neužijete mimo domov ani na dovolené. Je určena především těm, kdo chtějí přijímat vybrané programy i na jiných zařízeních v domácnosti a nemají zájem investovat například do druhého satelitního přijímače. Aplikace na mobilu nebo tabletu vám může posloužit jako náhrada televizního přijímače například v ložnici.

Na rozdíl od jiných podobných aplikací ale není služba Skylink Live TV určena pro diváky „on the go“. Musíte se nacházet na místě vašeho obvyklého dlouhodobého pobytu, aby vám služba fungovala správně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .