Skylink a CS Link končí s bezplatným příjmem českých programů, zavádí servisní poplatek

satelitmalyČesko-slovenské satelitní platformy Skylink a CS Link, které patří do portfolia lucemburské skupiny M7 Group, končí s poskytováním bezplatného příjmu základních českých a slovenských programů. V následujících měsících zavedou servisní poplatek 29 Kč měsíčně za služby spojené s příjmem satelitní televize. Dosud si klienti tyto služby platili v pořizovací ceně přístupové karty.

Servisní poplatek zůstane v ceně karty po omezenou dobu

Servisní poplatek bude možno hradit měsíčně prostřednictvím služby SIPO nebo inkasa z účtu, případně na roční bázi prostřednictvím všech standardních platebních metod. Na kartách, které po 1. září 2012 nebudou mít servisní poplatek uhrazen, nebude možné přijímat žádné kódované programy, tedy ani kanály ze základní neplacené nabídky, upozornil provozovatel platformy v tiskové zprávě.

S cílem zmírnit dopad nového opatření na zákazníky bude Servisní poplatek zaváděn postupně podle data registrace karty. V ceně všech karet registrovaných před 1. zářím 2012 proto bude zahrnut Servisní poplatek na 24 měsíců od data registrace, u karet registrovaných po tomto datu pak na 12 měsíců od data registrace. Povinnost hradit servisní poplatek vzniká až po uplynutí výše zmíněné odkladné lhůty.

Skylink a CS Link se připraví o konkurenční výhodu

Uživatelé starších karet CryptoWorks, kterých by se poplatek týkal již od září 2012, si mohou pořídit kartu Skylink VÝMĚNA. Zajistí si tak přechod na modernější karty Irdeto/ICE a navíc oddálí placení Servisního poplatku až o dva roky,“ uvedl Jaromír Glisník, předseda představenstva společnosti M77 Group S.A., pod kterou obě platformy v tuzemsku spadají.

Příjem satelitní televize tak vyjde u obou platforem minimálně na 348 korun ročně. Skylink a CS Link se tímto krokem pokusí využít širokou základnu abonentů, kteří dosud využívali služby zdarma, což může zásadním způsobem zlepšit hospodaření obou platforem. Skylink a CS Link se ale tímto krokem připravily o konkurenční výhodu, jelikož jako jediné poskytovaly příjem základních programů zcela zdarma. S podobným řešením přišla i konkurenční platforma freeSAT by UPC Direct, která ale vysílá z jiné pozice. Případná migrace tak nebude pro část diváků jednoduchá.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .