Show Jana Krause – hosté 29. 9. 2021

Herečka Dana Morávková, šermíř Alexander Choupenitch a neuropsycholožka Lenka Krámská se představí v premiérovém dílu Show Jana Krause ve středu 29. září ve 21.35 na Primě.

Show Jana Krause (1)
Zdroj: TV Prima

Dana Morávková – oblíbená česká herečka, moderátorka, choreografka a bývalá krasobruslařka. Narodila se v Písku a letos v létě oslavila kulaté jubileum. Na svém kontě má celou řadu divadelních, filmových a televizních rolí. Hodně se také věnuje dabingu. Divákům je známa z televizních seriálů, pravidelně se objevovala také v zábavné show Hádej, kdo jsem, v pořadu Prima jízda a zářila v seriálu Rodinná pouta – v prvním dlouhodobém českém seriálu a v pokračování vysoce úspěšné řady s názvem Velmi křehké vztahy, které můžete sledovat na stanici Prima STAR. V českém showbyznysu tvoří nebývale stabilní pár se svým manželem, hudebním skladatelem a klavíristou Petrem Maláskem, se kterým má syna Petra a letos v říjnu oslaví 25 let od svatby.

Alexander Choupenitch – narodil se v Brně běloruským rodičům, operním pěvcům, kteří se přistěhovali do Česka poté, co získali dlouhodobé angažmá v Národním divadle Brno. Příjmení Choupenitch je francouzskou transkripcí běloruského příjmení Šupenič, což vzniklo v důsledku toho, že úředníci takto zapsali příjmení rodičů do jejich dokladů v době, kdy začali cestovat po Evropě. Ze sportů nejdříve zkoušel basketbal, pak jej maminka přivedla k šermu. V klubu Sokol Brno byla možnost šermovat pouze fleretem, proto užívá tuto zbraň. Prý se mu ale šerm fleretem líbí nejvíce, neboť vyvažuje rychlost a taktiku a je realističtější z pohledu historie. Šerm šavlí je na něj až moc rychlý, a při šermu kordem se zase příliš taktizuje. Jeho největším a posledním úspěchem je bronzová medaile z Letních olympijských her v Tokiu, které se kvůli odkladu uskutečnily v letošním roce.

Lenka Krámská – působí jako psychoterapeutka a registrovaná klinická psycholožka specializující se na klinickou neuropsychologii. Kromě výuky na Univerzitě Karlově je spoluzakladatelkou a předsedkyní České neuropsychologické společnosti. Ačkoli má klinické zkušenosti s psychiatrickými pacienty, její profesionální kariéra je věnována především pacientům s neurologickými a neurochirurgickými problémy a diagnózami. Pracuje jako klinická neuropsycholožka v Neurocentru a Centru pro Epilepsie v Nemocnici Na Homolce v Praze. Je také vedoucí oddělení Klinické psychologie v téže nemocnici.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .