Show Jana Krause – hosté 2. 6. 2021

Zpěvačka Anna K, herec Karel Heřmánek mladší a koreanistka Nina Špitálníková se představí v premiérovém dílu Show Jana Krause Show Jana Krause ve středu 2. června ve 21.35 na Primě.

AnnaKZdroj: Instagram Anny K

Anna K – aktuální hit Na malou chvíli napsala populární zpěvačka jako obvykle s životním partnerem Tomášem Varteckým. Poprvé ale její hudbu produkoval držitel pěti Grammy, americký producent Chris Lord-Alge, a tak není divu, že se skladba stala jednou z nejhranějších v českém éteru za loňský i letošní rok. Měla naplánovanou spoustu koncertů, jenže je přerušila pandemie a pro oblíbenou zpěvačku nastalo období náročnější, než si dovedla představit. Na otázku, zda zpětně vnímá i nějaká pozitiva lockdownů, odpovídá zcela jasně: „Nic si až tak nevybavuju. Chodila jsem se psem do lesa, což dělám vždycky, ale tentokrát to bylo tak nějak jiné. Připadala jsem si jako robot, a hlavně strašně sama. Za normálních okolností to miluju, ale nějak jsem to už nedávala. Když se v lese objevil v dálce člověk, obcházeli jsme se na kilometr, abychom se vyhnuli jeden druhému. Ani jsme se nezdravili, připadala jsem si jako prašivá. Báli jsme se jeden druhého i v tom lese, za slunečného dne.“ Nepříznivé období zdá se být zažehnáno a Anna K se už nemůže dočkat živých koncertů – první z nich odehraje už 1. července.

Karel Heřmánek mladší – herec říká, že mít slavné rodiče (herce a televizní hlasatelku) nebyl v dětství žádný med. Přesto se rozhodl tatínka následovat, herectví studoval v Praze a New Yorku, stal se hercem a nedávno po rodičích převzal i vedení Divadla Bez zábradlí. „Tatínek s maminkou divadlo vedli třicet let. Poslední roky pro ně byly nesmírně stresující, kupil se jeden problém za druhým, hlavně táta z toho byl hodně unavený a neměl už chuť dál pokračovat. Byla možnost firmu prodat, to mi ale přišlo škoda, protože jsem přesvědčený, že je na čem stavět. Máme dobrý repertoár, široký okruh diváků, zkrátka vybudovanou rodinnou značku. S bratrem Josefem jsme se rozhodli do toho jít, protože sám bych to nezvládl. Pepa se víc stará o provoz divadla, já spíš řeším produkci,“ mluví o své nové roli Karel. Kromě vedení divadla je ovšem vytížen i jako herec – zkouší nové inscenace, účinkuje v televizi a ve filmu. V tomto roce se objevil už ve třech seriálech a premiéru čeká film Zátopek, v němž Karel rovněž hraje.

Nina Špitálníková – koreanistka a autorka úspěšné knihy Svědectví o životě v KLDR. Nina byla v KLDR na dvou studijních stážích, a tak měla vzácnou příležitost poznat nejméně svobodnou zemi světa jak za vlády Kim Čong-ila, tak jeho syna Kim Čong-una. Své zážitky a postřehy vydala ve dvou úspěšných knihách Mezi dvěma Kimy a Svědectví o životě v KLDR. Druhá z nich obsahuje sedm sugestivních rozhovorů se severokorejskými uprchlíky a je nominována na cenu Magnesia Litera, která bude udělena 8. června….

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .