Show Jana Krause – hosté 19. 5. 2021

Moderátor Daniel Stach, herečka Hana Vagnerová a psí trenér Robert Zlocha se představí v premiérovém dílu Show Jana Krause ve středu 19. května ve 21.35 na Primě.

Daniel_Stach
Zdroj: Česká televize

Daniel Stach – moderátor a popularizátor vědy. Večerku má obvykle v půl desáté, spí osm hodin denně, vstává za kuropění i o víkendu, sportuje, nekouří, nepije. A především je tím, komu se daří dostat vědu a zájem o ni do každodenního života Čechů. Je mu teprve třiatřicet, ale už dělal rozhovory s více než třiceti laureáty Nobelovy ceny, navíc plynnou angličtinou a většinou v přímém přenosu. Daniel má v tomto směru výhodu, že dokáže informace zprostředkovat přehledně a fakticky. Držitel prestižních novinářských ocenění mezi prací a koníčky příliš nerozlišuje – například hltá vše o vesmíru a jeho dobývání. „Jsem fandou průzkumu vesmíru. Jde nejen o posouvání technických a lidských hranic, ale i o rozvíjení naší představivosti. Řada technologií, které používáme v běžném životě, by nevznikla, nebylo by vesmírného výzkumu. Třeba mobil by tu pravděpodobně dnes nebyl, protože výzkum stojí z velké části za miniaturizací věcí,“ říká Daniel.

Hana Vagnerová – oblíbené herečka ráda překonává samu sebe a často své okolí překvapí. Když se hlásila na DAMU, případný neúspěch si pojistila přijetím na Matematicko-fyzikální fakultu UK i na Vysokou školu ekonomickou. Na trampolínách v sokolovně na Malé Straně se naučila skákat hodně vysoko. Nebojí se veřejně mluvit o tom, že měla velké psychické problémy, jež vyústily v anorexii. A i když o české role nouzi nemá, touží uspět ve tvrdých podmínkách filmového průmyslu v Los Angeles. „Byl to náhlý impuls, který překvapil i mě. Než jsem tam odjela, zažívala jsem propad, určitý syndrom vyhoření. Měla jsem pocit, že mě nic netěší a nedává smysl, vlastně jsem z ničeho ani neměla pořádnou radost. A do toho přišel partnerský rozchod, navíc po strašně dlouhé době. Napadlo mě, že musím udělat něco diametrálně odlišného, hlavou mi běžely i takové myšlenky, že bych například odjela někam zachraňovat velryby,“ vypráví Hana, jak poprvé zamířila zkusit štěstí do Ameriky. Právě teď ale natáčí v Česku, a kromě herectví se brzy představí i jako scenáristka ambiciózního filmového projektu.

Robert Zlocha – trenér psů. Robert byl finančníkem s úspěšně rozjetou kariérou. Pak odjel pracovat na Tenerife, ocitl se v písečné bouři a zrnka písku v očích způsobila v jeho životě obrovskou změnu. „Než jsem dospěl k rozhodnutí opustit banku, strávil jsem asi deset let běháním po českých i zahraničních doktorech a klinikách, vyzkoušel jsem všelijaké experimentální léčby, ale nic mi nezabralo, naopak můj stav se stále zhoršoval. Bylo mi jasné, že ve svém životě musím udělat nějakou změnu, jinak se zblázním,“ vzpomíná na krušné chvíle Robert. Aby je překonal, pořídil si psa, chodil s ním za trenérkou a její práce ho fascinovala. Natolik, že dnes je sám vyhledávaným koučem psů, jehož diář je plný na několik měsíců dopředu. I když, jak sám říká, víc trenérské péče se od něj dostane ne mazlíčkům, nýbrž jejich majitelům…

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .