Seriál Craig od Potoka vznikal 3 roky. Tvůrci v rozhovoru odkrývají další plány

Cartoon Network v minulém týdnu uvedl nový seriál vlastní tvorby Craig od Potoka. Mohou jej sledovat i děti v České republice a na Slovensku s českým dabingem. Nyní vám přinášíme další ze série exkluzivních rozhovorů s tvůrci seriálu, který před časem dostal potvrzení k produkci druhé řady.

Tvůrci seriálu Craig od potoka (Craig of the Creek). Ben Levin (vlevo) a Matt Burnett. Za fotografii děkujeme Cartoon Network

Tvůrci seriálu Craig od potoka (Craig of the Creek). Ben Levin (vlevo) a Matt Burnett. Za fotografii děkujeme Cartoon Network

Kreativní producenti Matt Burnett a Ben Levin pět let spolupracovali na seriálu Steven Universe, jehož produkci vedla Rebecca Sugar. Šlo o první seriál, kde byla v hlavní tvůrčí roli žena. Příběhy malého Stevena se staly částečnou inspirací i pro novinku letošního roku, kde Craig se svými kamarády objevuje různá zákoutí v běžném sousedství.

V rámci rozhovoru se zaměřujeme nejen na děj a poslání seriálu, ale tradičně jsme mluvili o průběhu produkce. Dozvíte se, jak vznikají jednotlivé epizody a jaké další nápady chystají tvůrci pro své publikum.

Inspirací byl populární animovaný seriál Steven Universe

Viděl jsem pilotní díl Craiga od potoka a zajímalo by mě, jak byste seriál představili potenciálním divákům?

BEN LEVIN: Craig od potoka vypráví příběh chlapce Craiga a jeho dvou kamarádů Kelsey a JP, kteří zažívají nejrůznější dobrodružství v příměstské džungli přezdívané jako potok. Místo je plné stromových skrýší a U-ramp což dohromady tvoří v podstatě nové společenství. Je to seriál o dětském světě, o objevování a zábavě v místě, kde děti žijí. Doufáme, že si v tomto seriálu každý přijde na své.

Před tímto seriálem jste spolupracovali s Rebeccou Sugar na populárním seriálu Steven Universe. Jaká byla vaše role u tohoto díla?

BEN: Matt a já jsme 5 let psali scénář k tomuto seriálu, tedy byli jsme u toho od počátku. Spolu s Rebekou jsme budovali celý příběh poté, co byla uvedena jeho pilotní verze. Dalo by se tedy říci, že jsme na Steven Universe strávili velkou část naší profesní kariéry.

MATT BURNETT: Steven byl určitě inspirací do další práce. Jednoduše jsme s Benem oživili vzpomínky z dětství. Každý jsme vyrůstali v jiném americkém městě, na malém předměstí, kde právě taková zákoutí byla a my si tam chodili hrát a vytvářeli si zde svůj vlastní svět.

Myšlenka vytvořit seriál Craig od potoka tedy přímo souvisela s vašim působením u Steven Universe?

MATT: Spolupráce na Stevenovi nám pomohla ve smyslu, že šlo o seriál, který protlačil téma inkluze a diverzity nejenom do dětských animovaných seriálů, ale i do televize jako takové. Publikum to oslovilo. Já osobně jsem cítil, že toto je cesta, kterou je dobré se dát – zařadit do seriálu co nejvyšší počet dětí různého původu, kteří si budou hrát s Craigem a jeho přáteli.

Dalo by se tedy říci, že se snažíte děti nejen bavit, ale také vzdělávat?

MATT: Každopádně.

BEN: V první řadě se snažíme děti pobavit, ale také chceme šířit řekněme pozitivní poselství o tom, že spolu mohou vycházet děti různých ras a povah, kamarádit se, hrát si spolu a být hrdiny svých vlastních příběhů.

Nový seriál Craig of the Creek (Craig od Potoka) na Cartoon Network

Nový seriál Craig of the Creek (Craig od Potoka) na Cartoon Network

Na produkci každé epizody se podílejí desítky lidí

Jak dlouho trvá, než vznikne takový seriál? Řekněme od doby, kdy nabídnete pořad Cartoon Network, přes vytvoření pilotního dílu až po den, kdy se seriál odvysílá…

MATT: Kdy jsme s tím začali? V roce 2013 nebo 2014?

BEN: V roce 2014. Trvalo to zhruba 2,5 roku. Což se může zdát jako překvapivě dlouhá doba. Představili jsme seriál a nějakou dobu nám trvalo, než jsme vytvořili scénář (storyboard) k  pilotnímu dílu, který šel online. No a pak jsme pracovali na Stevenovi a Craigovi současně, což nám zabralo tak rok. Pilotní epizoda šla do produkce na začátku roku 2016 a na konci roku 2016 jsme vše dokončili.

Předpokládám, že pilotní epizoda vzbudila na internetu ohlas. Co se dělo potom?

BEN: Na začátku roku 2017 jsme pak dostali zelenou k produkci seriálu. Od této doby se seriál vysílá. Bylo to velice rychlé, každý krok vedl bleskově k dalšímu a to nás tlačilo kupředu, za což jsme moc vděční. Šlo o poměrně hladký proces. V oboru animace jsou 2,5 až 3 roky opravdu docela rychlé.

S Craigem nekončíme. Máme spoustu nápadů pro další řadu

Jak dlouho trvá, než vytvoříte jednu epizodu – od prvního nápadu, po její dokončení?

BEN: Může to být zhruba mezi 9 a 10 měsíci. Přijdeme s nápadem, odevzdáme scénář týmu, který má pak 6 týdnů na jeho vytvoření. Následně nahráváme hlasy a hrubě všechno sestříháme, což zabere zhruba měsíc. Když je vše navržené, přechází vše na naše dvě studia v Koreji, která seriál animují, což trvá další 3 až 4 měsíce, Matte?

MATT: Jo, celý proces zabere tak 9 až 10 měsíců od prvotního nápadu, po kompletní dokončení.

Je možné vypočítat, kolik lidí se na produkci podílí? Všechny zaměstnance, režiséry, umělce, a tak podobně?

BEN: Pracujeme v Cartoon Network studiích ve Spojených státech, kde máme 30 až 40 lidí, kteří píšou, navrhují scénář, pozadí, postavy a efekty. Malujeme klíčové prvky a časujeme animace. Následně máme dvě studia v Koreji, kde pracují režiséři, jejich týmy a animátoři. Nevím úplně přesně, kolik lidí pracuje v Koreji, ale je tam velká část našeho produkčního týmu.

MATT: Ano, mají tam několik oddělení složených z mnoha pracovníků, kteří pracují na animaci, colouringu, dějové linii a všem ostatním.

První série má 30 epizod. Plánujete další díly nebo chystáte přechod k dalším projektům?

MATT: Jsme u první série a dostali jsme zelenou i pro druhou, na které momentálně pracujeme. Takže se v budoucnu můžete těšit na další dobrodružství Craiga od Potoka.

BEN: V nejbližší době určitě budeme pracovat na Craigovi, máme spoustu nápadů, takže vůbec není v plánu končit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .