Šéf Novy Jan Andruško po necelých třech letech odchází z funkce

jan-andrusko-nova

Generální ředitel televize Nova Jan Andruško končí ve funkci. Podle medializovaných informací odchází na vlastní žádost. V krátkém čase tak ve skupině Nova končí už druhý generální ředitel po Zuzaně Ťapákové, která nedávno opustila slovenskou Markízu.

Informaci přinesl server Týden.cz, kterému to potvrdili dva na sobě nezávislé zdroje. Televize Nova ani její vlastník, společnost CME, prozatím zprávu nekomentují. Očekává se, že skupina Nova k celé věci vydá tiskovou zprávu, kde odchod Andruška potvrdí.

Jan Andruško působil na pozici generálního ředitele od ledna 2011. Prakticky však pro Novu pracuje už osm let, původně začínal jako externí právní poradce společnosti CET 21, držitele licence TV Nova.

Jeho odchod je pokračováním změn ve skupině Nova i v rámci CME, které odstartoval odchod někdejšího superšéfa Novy a ředitele CME Adriana Sarbu. Krátce poté musel Novu opustit i ředitel zpravodajství Vladimír Mužík. Do třetice odešla ze slovenské části Novy generální ředitelka televize Markíza Zuzana Ťapáková.

Odchod Andruška nemusí být v rámci Novy posledním. Se změnou generálního ředitele obvykle přichází i změny na dalších postech v rámci topmanagementu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .