Sedmý kanál Novy odhalen, bude se jmenovat Telka

telka-tvSkupina Nova za dva až tři týdny spustí v pořadí sedmý televizní kanál. Podle nejnovějších informací se nová televize bude jmenovat „Telka“. Skupina tak nevyužila ani jeden z dříve registrovaných názvů pro možný nový program. Využije značku, kterou původně vlastnil majitel televize Pohoda a Rádia Čas Radim Pařízek.

Cílovou skupinu zatím Nova tají

Zatím není jasné, jaký obsah přinese nová televize ani to, na jakou cílovou skupinu se zaměří. V průběhu tohoto týdne by ale měla začít promo kampaň. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to uvedl šéf skupiny Jan Andruško. Stanice bude ale vysílat v multiplexu 4, kde skupina Nova šíří už i televizi Fanda nebo Smíchov. Pokud tedy přijímáte jednu z těchto dvou televizí, určitě si bez problémů budete moci naladit i Telku. Samozřejmostí je dostupnost i v nabídce kabelových operátorů.

Horší bude situace u satelitních platforem. Nova totiž nezpřístupnila svůj šestý kanál Smíchov na satelitu a je otázkou, jakou strategii zaujme v případě sedmého programu. Je ale pravděpodobné, že skupina hodlá své úsilí soustředit ve většině na platformu DVB-T. Divák tak bude muset pro příjem všech programů skupiny Nova kombinovat více platforem.

Telka bude vysílat přes DVB-T, přes satelit ji zřejmě nenaladíte

Kanály Nova a Nova Cinema vysílají jak prostřednictvím DVB-T, tak i na kabelu a satelitu. Nova sport a MTV Czech jsou placené kanály, které jsou v nabídce kabelových a satelitních operátorů, ovšem nejsou dostupné na běžnou anténu. Fanda prozatím vysílá ve všech dostupných platformách, no Smíchov je v první fáze dostupný jen přes DVB-T. Je pravděpodobné, že podobným způsobem bude vysílat i nová televize Telka.

smichov_velkeZatím posledním kanálem skupiny Nova Group je TV Smíchov

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,