S Vladimírem Železným se vrací i kultovní pořad Volejte řediteli. Může ještě zaujmout?

Dobrou chuť, pokud zrovna obědváte, vítejte u dalšího vydání pořadu Volejte řediteli… Možná právě těmito slovy odstartuje Vladimír Železný svoji další kariéru v televizním světě coby šéf televize Barrandov. Otázkou je, zda ještě má čím zaujmout diváky. Konkurence určitě nemusí mít strach. Zatím.

volejte-rediteli-ln

O ředitelské roli Vladimíra Železného v televizi Barrandov jsme už psali. Teď se však ukazuje, že televize Barrandov jde v důvěře vůči Železnému ještě dál. Server Digizone.cz minulý týden upozornil na fakt, že si televize nechala zapsat ochrannou známku k pořadu ředitele 23. října. Nový šéf Barrandova oficiálně nastoupí už v pátek 1. listopadu.

Volejte řediteli, byl jmenován…

Předběžný programový plán Barrandova se o jeho novém pořadu zatím nezmiňuje. Když už ale došlo k žádosti o registraci ochranné známky, je poměrně pravděpodobné, že ji televize hodlá využít. Vladimír Železný by se tak už v průběhu několika dnů nebo týdnů mohl objevit znovu ve své víkendové kazatelně a vyjadřovat se ke všemu, co hýbe společností, politikou a veřejným životem.

Možná se z něj znovu stane jazykovědec a bude diváky poučovat i o tom, jak správně označovat Českou republiku – tedy ČESKO. No, a pokud se mu některý z konkurentů znelíbí, můžeme se těšit na peprné komentáře. Zejména v televizi Nova budou určitě jeho nový pořad sledovat pravidelně.

vladimir-zelezny-651

Vladimír Železný: ředitel, kazatel

Kultovní pořad Vladimíra Železného Volejte řediteli se vrací na obrazovky. Televize Barrandov sice ještě neoznámila konkrétní vysílací čas, no pro nás je to příležitost připomenout si některé výstupy pana ředitele ještě z dob, kdy šéfoval televizi Nova.

Železný přichází do světa nové konkurence, nebude to mít jednoduché

Otázkou ale je, zda Železný osobně má ještě čím zaujmout diváky. Dokud vystupoval v suverénně nejsledovanější stanici v zemi, mohl se cítit jako nejvýraznější autorita pro diváky. Tehdy ale v Česku vysílaly tři celoplošné televize a čtvrtá s neúplným pokrytím. Dnes je na trhu několik desítek celoplošných kanálů a jeden Železný tak může přilákat pozornost maximálně jednotek procent diváků.

Nicméně i to může stát za to… Pedagog a publicista Milan Šmíd ve své úvaze na webu Louč.cz zdůrazňuje, že Vladimír Železný je člověk, který si užívá zář mediálních reflektorů. Je tedy zřejmé, že udělá prakticky cokoliv, aby byl znovu středem pozornosti. Zda se mu to povede i na obrazovce televize Barrandov, to ukáže nejbližší čas.

Každopádně, řada nostalgických diváků už může vyhlížet magickou chvíli, kdy jim jejich televizní idol devadesátých let znovu popřeje dobrou chuť k obědu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .