S Pětkou je vše jinak. Její domnělý vlastník je pouze věřitelem

petkaVedení televizí Pětka a Metropol vyvrací spekulace o tom, že by obě televize mohly mít problémy s hledáním nového investora. Objevily se totiž informace, že investor obou televizí Luboš Měkota nemůže nakládat s akciemi svých společností. Akcie holdingové společnosti Metropol production ovládá Ivan Ondrejka.

S podobnou informací přišel web Digizone.cz, který uvedl, že vzhledem k obstavení majetku investora televizí Pětka a Metropol může být vstup nového investora dosti komplikovaný. Podle vedení obou televizí ale není Luboš Měkota majitelem obou televizí, nýbrž věřitelem. Marketinkový ředitel televize Pětka Jiří Haramul rovněž popřel informaci, že by televize Pětka mohla skončit.

Není pravda, že Luboš Měkota vlastní 100% akcií společnosti Metropol production a.s. Majitelem 100 % akcií je Ivan Ondřejka, což je snadno ověřitelné v obchodním rejstříku. Z toho také vyplývá, že případnému prodeji akcií nic nebrání. Luboš Měkota je věřitelem společnosti Metropol TV spol. s.r.o.,“ uvedl Haramul. Zastavení vysílání Pětky podle něj není na pořadu dne. „Tato televize je naopak po úspěšném říjnovém startu pro prodej klíčová,“ dodal Harmul pro Digizone.cz.

Server RadioTV připravuje podrobnou recenzi jednotlivých pořadů Pětky, kterou jsme v rámci redakčního plánu realizovali ještě před oznámením o ukončení produkce vlastních předtáčených pořadů. Dvanáct hodin s Pětkou včetně videa můžete shlédnout v pondělí.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Ivo Rottenberg

    Metropol TV, s. r. o. je držitelem licence na program Pětka, společníkem je jediný akcionář spolenosti Metropol Production a.s. Vzhledem k tomu, že jde v obou společnostech o stejná jména, je to praktické mlžení a zastírání srabu. Opakuje se scénář Radia RIO, kde byla také silná jména, která se ani nedočkala svého honoráře. I zde si hrají na velkou televizi a budou asi vysílat tak dlouho, než věřitelé pochopí, že vložili peníze do černé díry.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: