Rozvoj Ultra HD v severní Americe díky satelitnímu vysílání

RCN, oceněný poskytovatel vysokorychlostního internetu, digitální televize a telefonních služeb, oznámil komerční spuštění služeb Ultra HD v partnerství se SES, předním světovým satelitním operátorem. Značka RCN představila celkem sedm kanálů v rozlišení 4K.

Ilustrační foto - SES Video / Astra

Ilustrační foto – SES Video / Astra

Nový balíček 7 programů v Ultra HD

Tyto programy jsou dostupné v balíku kanálů RCN Signature TV pro nové i stávající klienty. Počáteční spuštění RCN 4K bude obsahovat širokou škálu Ultra HD kanálů včetně Insight TV, Travelxp 4K, Country Network, NASA TV UHD, C4K360, NatureVision TV a UHD1, stejně jako speciální přímé přenosy v 4K.

Pro zabezpečení tohoto výběru využívá RCN obsah i dosah platformy SES Ultra HD, největšího samostatného zdroje lineárního 4K vysílání na světě. Platforma SES Ultra HD, která zprostředkovává lineární 4K kanály, přinese obsah přes svou satelitní flotilu, která má ve Spojených státech 100procentní dosah ke koncovým uživatelům. Obsah je dodáván uživatelům plynule, dokonce bez využívání mezipaměti nebo přetížení sítě, jak tomu může být v případě jiných 4K služeb poskytovaných přes internet.

Nové 4K kanály budou nabízeny ve spojení se 4K set-top boxy od RCN a technologií Advanced TiVo Experience s možností ovládání hlasem. Pro přijímání nových 4K kanálů se zákazníci musí přihlásit k digitální službě RCN Signature TV a mít 4K TV a 4K set-top box spolu s internetovým připojením. Vedle nových 4K programů mohou zákazníci RCN využívat technologii 4K na využívání streamovacích aplikací včetně Netflix, Hulu, HBOGO a dalších – vše snadno dostupné pomocí set-top boxů RCN a hlasového ovládání.

Pro úplnost dodejme, že vysílání Ultra HD (4K) obsahu přes satelit je nejspolehlivější a nejefektivnější cestou, jak dopravit obraz v nejvyšší možné kvalitě k divákům. Podrobněji se tomuto fenoménu věnujeme i na webu TVKOMPAS.cz v článku Satelit může díky spolehlivému příjmu Ultra HD programů chytit druhý dech.

Ultra HD obsah v severní Americe – fotogalerie

Testovací vizuál před spuštěním Ultra HD paketu od RCN

Testovací vizuál před spuštěním Ultra HD paketu od RCN

Příklad vysílaného obsahu. Zdroj: PR zastoupení SES

Příklad vysílaného obsahu. Zdroj: PR zastoupení SES

Příklad vysílaného obsahu. Zdroj: PR zastoupení SES

Příklad vysílaného obsahu. Zdroj: PR zastoupení SES

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .