Roman Šmucler se vrací na obrazovku ve formátu Nejchytřejší Čech

Hvězda devadesátých let televize Nova, známý moderátor Roman Šmucler, bude moderovat nový formát v České televizi. Diváci budou moci sledovat „souboj mozků“ v pořadu Nejchytřejší Čech. Hledání moudrých lidí začne v lednu 2014.

roman-smucler-651

Od ledna se v Praze, Brně, Ostravě a Plzni uskuteční konkurzy, ze kterých vzejde čtyřiadvacet finalistů velké zábavné show Nejchytřejší Čech, která se na obrazovkách objeví na jaře. Moderátorem pořadu bude Roman Šmucler, jeho sekundantem v roli „pouličního vědce“ se stane herec Jiří Havelka.

Není podstatné, jste-li muž nebo žena, odkud pocházíte a zda umíte tančit nebo zpívat. Ani není podstatné, jaké máte dokončené vzdělání. A není ani rozhodující, jaké máte IQ. Důležité je, jak dokážete využívat svůj mozek,“ prozrazuje k výběru účastníků kreativní producent Michal Reitler, v jehož tvůrčí producentské skupině pořad vzniká. „Předmětem soutěže o titul Nejchytřejší Čech a jeden milion korun totiž nejsou znalosti, ani talent, ale míra bystrosti a schopnost rychlého úsudku. Jde o velký test komplexní inteligence, kterého se může zúčastnit jednoduše každý,“ doplňuje Aleš Ulm, vedoucí projektu.

Pět sobotních večerů budou mít diváci možnost sledovat unikátní „souboj mozků“ dvaceti čtyř finalistů, kteří budou soupeřit o postup do šestého, finálového večera, kde zbyde už jen pět nejlepších. „Nehrajeme o sympatie nebo hlasy diváků, důležité jsou body, které získá každý soutěžící jen a jen sám za sebe, vlastní hlavou,“ upřesňuje Michal Reitler. V pořadu se v roli „pouličního vědce“ objeví také herec Jiří Havelka, který bude na příkladech mezi lidmi přímo v terénu ukazovat, jak lze mozek někdy ošálit.

Nejchytřejší Čech je formát, který v letech 2011 až 2012 vysílala německá ARD a letos se s velkým úspěchem objevil i na obrazovce prvního programu britské BBC. Věřím, že se česká verze tohoto formátu také osvědčí, a že se Nejchytřejší Čech svým vyzněním a dopadem zařadí po bok populárních soutěžních formátů typu StarDance, které vedle toho, že jsou zábavné a divácky atraktivní, přinášejí také nezpochybnitelnou přidanou hodnotu a kvalitu. Tyto formáty na obrazovku veřejnoprávní televize určitě patří,“ říká ředitel programu České televize Milan Fridrich.

Když za mnou přišel Aleš Ulm s návrhem na tuto show, nebylo o čem přemýšlet. Má-li Česká televize dělat velkou výpravnou zábavnou soutěž, kde má vítěz vyhrát velké peníze, musí to být show založená na dovednosti, která má svou váhu, není jen vrozená, ale dá se i cvičit a zdokonalovat. Abyste se mohli stát Nejchytřejším Čechem, musíte umět co nejlépe a nejrychleji používat svoji hlavu. A to se konečně hodí nejen v soutěži, ale i v životě,“ dodává kreativní producent Michal Reitler.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .