Rok na ČT2 zakončí „Ivánku, kamaráde“ a Na stojáka, ČT1 s tradičními taháky

ohnostroj

Česká televize po informacích o vánočním programovém schématu zveřejnila bližší podrobnosti k silvestrovskému programu. Na prvním programu je naplánována pohádka Princezna ze mlejna či tradiční sestava 168 hodin, Zázraky přírody a Všechnopárty. Dvojka také v letošním roce odvysílá záznam představení Divadla Járy Cimrmana, večer zakončí hrou „Ivánku, kamaráde“ či pořadem Na stojáka. Během dnes dostanou prostor dokumenty i Kanadská soda.

Dopoledne pohádky, odpoledne archiv

Ve čtvrtek 27. 12. a pátek 28. 12. se diváci mohou těšit na Chobotnice z II. patra (15:20), po skončení nasadí ČT Banánové rybičky, Trumfy Miroslava Donutila, resp. Poštu pro tebe a Silvestrovské sny Jiřiny Bohdalové. Večerní program vyplní pohádky Micimutr (čtvrtek), resp. Peklo s princeznou (pátek). Sobotní program (29.12.) zve na My Fair Lady, ve 20:00 nás čeká finále Trapasů, posléze Králova řeč. Neděle představí pohádku „O pokladech“, Luděk Sobota se v cyklu „Zpátky se Sobotou“ ohlédne za „Králem zábavy Vladimírem Menšíkem“, následuje komedie Božský Bruce.

SOUVISEJÍCÍ: Česká televize nabídne o Vánocích tři nové pohádky

Poslední den letošního roku odstartuje pohádka Tři srdce (7:05). Dopoledne diváci zhlédnou filmy „Láďo, ty jsi princezna“, Kam slunce nechodí a „Princové jsou na draka“. Dále je na programu pohádka Princezna ze mlejna (13:40). V 16:00 nesmí chybět archivní „Silvestry Vladimíra Menšíka“, které jsou s touto hodinou neodmyslitelně spjaty. Poslední pohádkou roku 2012 bude od 16:40 Lotrando a Zubejda.

Podvečerní vysílání v 18:15 zahájí mikrokomedie Bohouš, jedná se o film režiséra Petra Schulhoffa z roku 1968 s Jiřím Sovákem, Vladimírem Menšíkem a Zdenou Hadrbolcovou. Zpátky se Sobotou se v 18:40 můžete podívat na „Slavné zpěváky ve scénkách“. V 19:35 tradiční zahajuje pořad 168 hodin, který je následován Zázraky příordy. Blíže nespecifikované pásmo Silvestr 2012 se má dostat ke slovu ve 21:10, o hodinu později promluví populární talk-show Všechnopárty. Před půlnocí odvysílá ČT1 proud „Do roka a do dne“ ve 23:10.

prestavka_ct01

Ilustrační snímek, zdroj: Screenshot RadioTV z iVysilani.cz

Alternativní Silvestr ČT2 s divadlem, zábavou a dokumenty

Pro náročnější diváky připravuje ČT2 řadu divadelních představení, chybět nebude ani zábava a v stále oblíbenější dokumentární tvorba. Velkou televizní premiéru dokumentu Věra 68 nasazuje ČT2 na sobotu 29. prosince, dokument se věnuje významné české sportovkyni Věře Čáslavské. O den později se ČT2 věnuje další české legendě – Váňa od 20:00 je portrétem sportovce žokeje Josefa Váni.

V 8:50 zahájí poslední  program film „Největší představení na světě“. V 11:30 se představí Andre Rieu v Masstrichtu (koncert) a o dvě hodiny později začne sci-fi komedie Zelňačka. Norský paleontolog bude průvodcem následujícího dokumentu Predátor X (15:00). Trapný večer, záznam hudební komedie z roku 2010 v hlavní roli s Ivanem Trojanem, nastane v 16:30. Dlouhý, Široký a Krátkozraký je název nestárnoucí hry Divadla Járy Cimrmana, od 20:00 jej uvede ČT2.

Dokument ze série Věda a technika můžete sledovat ve 21:30. Poslední minuty roku 2012 obstará zábava, první je „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit“ s Jiřím Lábusem začíná ve 22:20. Před půlnocí ji vystřídá pořad Na stojáka (23:15). Do nového roku vstoupí ČT2 s Kanadskou sodou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .