Retro se na ČT24 ohlédne za dobou porevoluční, stejně tak seriál Vyprávěj

retro_ct24

Podzimní novinky České televize jsou už téměř všechny prozrazeny. Ne o všech se ale dosud mluvilo. Možná už víte, že seriál Vyprávěj, jehož poslední sérii uvede Česká televize od září v pátek po 20. hodině, se ohlédne za devadesátými léty. Stejným směrem se od září vydá také populární pořad Retro, jeho podtitul tak již nebude „Věci, které nás obklopovaly před rokem 1989„. Porevoluční dobu částečně zmapuje i poslední řada Zdivočelé země.

Retro pořady České televize se na podzim nebudou v tak hojné míře ohlížet za léty před listopadem roku 1989. Důkazem budiž hned tři cykly České televize. Rozhodně to ale neznamená, že by Česká televize na dobu před rokem 1989 zapomínala.

Poslední série Zdivočelé země se podívá s diváky České televize také do devadesátých let dvacátého století. Hlavní hrdina Maděra v podání Martina Dejdara prožije část poslední řady v době porevoluční. V závěru velkovýpravného seriálu si dokonce zahraje zesnulý první československý a český prezident Václav Havel, ztvární sám sebe.

SOUVISEJÍCÍ: ČT přinese na podzim novou grafiku, Vyprávěj, StarDance, nebo Na stojáka

Spor o pomlčku, dělení republiky, povodně v roce 1997 a zasedání Mezinárodního měnového fondu v Praze – to jsou namátkou některá témata, s nimiž se budete na podzim setkávat v retro-seriálu České televize Vyprávěj. Osudy hrdinů projektu se uzavřou, podívají se ale do doby ne až tak dávno minulé. Další řada zatím v plánu není. Vyloučena v budoucnu být nemusí, až se totiž současná doba bude zdát dostatečně vzdálená, hrdinové třeba opět po čase obživnou.

AKTUÁLNĚ: Česká televize představila model letošního volebního vysílání

Na závěr se sluší neopomenout populární pořad RETRO, který můžete sledovat vždy o víkendu na zpravodajském kanále ČT24. Magazín se objevuje na obrazovkách od února 2008. Původně měl cyklus mapující design a trendy v Československu po roce 1948 mít jenom pár dílů, tvůrci na základě ohlasů diváků připravovaly pořad nakonec přes čtyři roky a to v současné podobě.

DOPORUČUJEME: ČT má schválený ekonomický výhled, registruje značku ČT Juni

Vedoucím autorského týmu je šéfredaktor zpravodajství Michal Petrov, dramaturgii má na starost Jan Rozkošný. Autorský tým se rozhodl, že od září bude RETRO pokračovat v mírně pozměněné podobě. Ohlížet se bude za věcmi, „které nás obklopovaly po roce 1990„.

studio9_ctIlustrační záběr, pohled kamer ve Studiu 9, které je součástí newsroomu ČT24. Zdroj: ČT24

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .