Retro Music Television mění logo i vizuál, chce být moderní

retro-music-vizual-01Česká žánrová televizní stanice Retro Music Television přichází od července s novinkami. Stanice mění grafickou podobu i programové schéma. Novou tvář i nový program doplní moderní obrazový formát v poměru 16:9. Retro Music Television tak sice bude i nadále přinášet retro obsah, ale novou grafikou popírá svůj koncept.

Nový vizuál pro stanici vytvořilo etablované grafické studio Oficina, které se proslavilo zejména grafikou pro kanály FTV Prima (Prima COOL, Prima love) a zaniklou zábavní televizi Pětka. Vizuál pro Retro Music Television je konečně v mírně odlišném stylu a působí velmi moderně. K televizi, která svůj image staví na retro klipech, se ale podobný vizuál vůbec nehodí.

Retro Music TV po třech letech mění grafiku a přechází z tradičního retro-formátu 4:3 na moderní 16:9. Dovolit si ho může i navzdory letitým hudebním klipům koncipovaným pro původní formát obrazu díky unikátní myšlence, s níž přichází jako vůbec první hudební stanice na světě. Ta staví na využití prostoru obrazovky, jež vzniká rozdílem mezi dvěma formáty, k nabídce extra informací o právě vysílaném obsahu,“ píše PR manažerka této stanice Kateřina Kotalová.

Jak moc se tento – jinak velice zdařilý – vizuál bude hodit k letitým hudebním klipům, můžete posoudit sami  v obrázkové galerii, kterou nám televize poskytla.

retro-music-vizual-06

retro-music-vizual-07

retro-music-vizual-08

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .