Reportéři Janek Kroupa a Josef Klíma končí na Primě, zřejmě přejdou k Nově

josefklimamalyDvojice elitních investigativních reportérů Janek Kroupa a Josef Klíma končí na TV Prima. Autoři cyklu Soukromá dramata jsou v jednání s Novou. Zatím ale není jasné, zda by se Nova vrátila k investigativní publicistice, nebo zda půjde jen o spolupráci na druhé řadě seriálu Expozitura.

Z Novy je „vyhnali“ na Primu, nyní se vracejí

Odchody známých novinářů Oba novináři by se vrátili tam, odkud před několika lety odešli, byť každý z trochu jiných důvodů. Nova se totiž postupně zbavila svých investigativních reportérů a později i celého pořadu Na vlastní oči, který byl vlajkovou lodí české televizní investigativy od první poloviny devadesátých let. U zrodu celého pořadu stál právě Josef Klíma společně s Radkem Johnem. Zatímco John opustil Novu pro údajné nejasné boční aktivity a později vstoupil do politiky, Klíma dostal nabídku podílet se na nové podobě pořadu Na vlastní oči. K úpravě formátu ale nakonec nedošlo a Klíma z Novy rovněž odešel.

Podobný osud potkal i Janka Kroupu, jež se na Nově proslavil nejvýraznějšími kauzami. Díky tomu Nova vyčlenila pro jeho tým i samostatný formát Natvrdo, který neměl pravidelný vysílací čas, ale objevoval se na obrazovce pouze když měl Kroupa k dispozici hotový materiál. Příprava jedné reportáže přitom zabrala i několik měsíců. Tak vznikly dva díly pořadu Natvrdo, přičemž jeden z nich způsobil významné pnutí na politické scéně. Vystupoval v něm bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý ve vířivce a reportáž se zaměřila i na mladého poslance, který si objednal sledování rodinných příslušníků poslankyně z konkurenční strany.

Připravuje se obnovení pořadu Na vlastní oči?

Po skandálech, které Kroupova reportáž způsobila, byl pořad Natvrdo zrušen, a Janek Kroupa z Novy v tichosti odešel. Podobné důvody přitom zřejmě stály i za zrušením pořadu Na vlastní oči – vedení Novy se už nechtělo pouštět do rozkrývání politicky citlivých kauz. Janek Kroupa pokračoval ve své práci v deníku MF Dnes a podílel se i na pořadu Reportéři ČT. Později začal právě s Klímou připravovat Soukromá dramata na Primě.

Zatím není jasné, čím Prima tento cyklus nahradí. Server Digizone.cz nicméně nedávno informoval o registraci ochranné známky „Na vlastní riziko“, která by měla nahradit Soukromá dramata. Tedy v případě, že se pánové Klíma a Kroupa s Novou domluví na novém angažmá.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .