Rakouské ORS uvažuje o digitalizaci v Česku a na Slovensku

radiotv-archiv41Rakouský deník Der Standard přinesl informaci o tom, že dceřiná společnost veřejnoprávní ORF má zájem se účastnit digitalizací v okolních zemích. Mezi státy, které připadají v úvahu je i Česká republika a Slovensko. Společnost je spojená s finančním a zemědělským gigantem Raiffeisen.

Dceřiná společnost ORF, jejímž společníkem je Raiffeisen, se o vstup na východní trhy pokoušela už v roce 2005 v Maďarsku. V soutěži nabídla 170 milionů euro. O dvacet méně než Swisscom. Antene Hungaria pak ale nakonec připadla francouzskému gigantu TdF, protože se Swisscom stáhl. Šéf společnosti ORS, o které se dnes hodně mluví, Michael Wagenhofer potvrdil deníku Standard, že společnost má ambice expandovat do zahraničí. Možné cíle ale komentovat nechtěl. Podle listu přicházejí v úvahu Česko, Slovensko a Rumunsko.

Společnost počítá s tím, že do roku 2015 musí všechny země EU přejít na digitální televizní vysílání. Přechod na digitál dal v řadě zemí impuls k privatizaci. ORS tak chce díky těmto velkým projektům dostat do Rakouska peníze z velkých projektů v zahraničí.

Podle Wagenhofera není teď nic rozjednaného. ORS, ve které drží 40% Raiffeisen, chce ale mít dobrou startovní pozici. Sonduje proto v celém regionu možné projekty. V minulém roce projevila dceřiná společnost ORF vážný zájem o vysílací společnost německého Telekomu. Na převzetí Media Broadcast se už interně pracovalo. Nakonec byl projekt odpískán. Příliš velké sousto. Telekom pak svoji společnost prodal TdF.

Krátce na to získala Media Broadcast licenci na provozování televize v rakouských mobilních telefonech. Německo-francouzská skupina se spojila s operátory One a 3. ORS z provozování vypadlo, ale teď je dodavatelem techniky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .