Radostné novinky pro fanoušky: Eurosport na kartách TaT, Olympiáda digitálně na Plzeňsku

radiotv-archiv10Olympijské hry v Pekingu začínají za 12 dní. Blížící se start největších hodů pro sportovní fanoušky byl silným důvodem pro horečnou aktivitu některých providerů zajistit svým klientům co nejkvalitnější olympijský servis. Společnost Trade&Technology (TaT) nově nabízí majitelům svých přístupových karet k satelitní službě CS Link panevropský kanál Eurosport. Česká televize dnes spouští svůj digitální multiplex na Plzeňsku. Prostřednictvím svých settopboxů si Západočeši naladí 48 hodin olympijského programu denně na kanálech ČT2 a ČT4 Sport.

Přípravy na zahájení letní olympiády v čínské metropoli vrcholí a i čeští sportovní nadšenci mohou být zase o něco radostněji naladěni. Pokud jsou majiteli přístupových karet TaT k satelitní televizi CS Link, pak mohou již nyní sledovat vysílání kanálu Eurosport v české verzi. Testovací provoz byl zahájen v pátek 25. července. „Současné připojení oprávněných TT Karet má charakter technických testů a slouží i k vyzkoušení vhodnosti systému a ověření možnosti multifeedu – tedy příjmu placených programů ze dvou satelitních pozic,“ uvedl pro server satcentrum.com výkonný ředitel společnosti TaT Jaromír Glisník.

Eurosport totiž vysílá na distribučním transponderu Canal Digitaal Satelliet na družici Astra 1H na orbitální pozici 19,2 východně, kdežto další domácí programy v rámci CS Linku jsou k naladění na družici Astra 3A/Astra 1E na pozici 23,5 stupňů východně. To bude mít za následek nutnost přeladit si z jedné družice na druhou v případě zájmu přepnout si z jiného českého kanálu na Eurosport. Ten je na kartách TaT distribuován v rámci balíčku Multi. Měsíčně přijde na 222 Kč (nebo 1272 Kč na půl roku či 2392 Kč ročně) a abonentům přináší příjem dalších deseti stanic. Jsou mezi nimi sportovní Galaxie sport a Sport 5, filmové kanály Nostalgia, Film Box a Film Box Extra, dokumentární Viasat Explorer a Viasat History, dětský Jim Jam a erotické Spice a XXX Xtreme.

Společnost TaT zařazením Eurosportu do své programové nabídky dohnala svého konkurenta – firmu Gital, která českou verzi oblíbeného evropského sportovního kanálu nabízí na svých kartách v rámci balíčku Géčko od 6. června. V blízké budoucnosti se objeví i ve slovenské satelitní platformě Sky Link, kterou provozuje stejný majitel jako TaT. Zde bude rovněž součástí paketu Multi.

Na olympijské období zbrojí i Česká televize. Jak jsme již informovali v pátek, hlavně sportovní fanoušky ze Západních Čech potěší dnešní spuštění experimentálního vysílání veřejnoprávního multiplexu z vysílače Plzeň-Krašov na 34. kanálu. Prostřednictvím digitálních televizorů či set-top-boxů si budou moci vybrat ze 48 hodin olympijského vysílání denně, které jim prostřednictvím pozemního digitálního přenosu signálu nabídne k výběru Česká televize na kanálech ČT2 a ČT4 Sport. DVB-T přenos z vysílače Krašov zajišťují na základě dohody s ČT České Radiokomunikace.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .