Radiokomunikace zlepší pokrytí ČT :D, Prima MAX nebo Kino Barrandov z vysílače Pardubice – Krásné

České Radiokomunikace navýší od středy 15. června výkon v multiplexu 3 na vysílači Pardubice – Krásné, kanál 34. Vyzářený výkon bude navýšen z 10 kW na 50 kW. Vyšší výkon přinese lepší pokrytí televizní sítě MUX 3 v dané oblasti. Může také dojít ke snížení dopadů rušení ze strany LTE sítí na diváky multiplexu 3.

Muž přepíná programy na hlavní televizi v domácnosti. Žena sleduje své pořady na tabletu. Ilustrační foto Shutterstock.com

Muž přepíná programy na hlavní televizi v domácnosti. Žena sleduje své pořady na tabletu. Ilustrační foto Shutterstock.com

V multiplexu 3 nyní vysílají tři značky skupiny Prima – programy Prima Love, Prima Zoom a Prima MAX. Dále zde vysílají tematické stanice Barrandov Plus a Kino Barrandov, dětský a umělecký kanál České televize ČT :D/ČT art a hudební stanice Óčko a Šlágr.

Zvýšení výkonu by mělo zlepšit zásah diváků minimálně o 20 tisíc lidí. Diváci, kteří nyní přijímají MUX 3 ze vzdálené Černé hory na kanálu 60, který přímo sousedí s LTE sítěmi, budou moci po navýšení výkonu alternativně přijímat signál MUX 3 právě z vysílače Krásný – kanál 34. Tím může dojít ke snížení následků rušení LTE sítěmi.

Televizní síť Multiplex 3 provozuje společnost Czech Digital Group. Ta byla původně konkurentem Českých Radiokomunikací v oblasti digitálního terestrického vysílání. Nyní je pod přímou vlastnickou kontrolou Radiokomunikací. Ty zajišťují technický provoz vysílací sítě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .