Radiokomunikace spustily dva nové vysílače DVB-T2 a zařadily Novu

Nejsledovanější česká komerční televizní skupina Nova nakonec zpřístupnila dva své programy i v rámci Přechodové sítě 12, kterou provozují České Radiokomunikace. Všechny zemské neplacené stanice Novy budou nicméně dostupné pouze v DVB-T2 multiplexu společnosti Digital Broadcasting. Ta provozuje tzv. Přechodovou síť 13, která je momentálně dostupná v Praze, Brně a Ostravě. V průběhu letošního roku by se měla rozšířit do dalších regionů.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Vybrané programy Novy jsou dostupné ve dvou přechodových sítích DVB-T2

Zástupci Českých Radiokomunikací dnes oznámili, že zařadili Novu do Přechodové sítě 12, která vysílá ve standardu DVB-T2 a je tedy součástí nové generace terestrického vysílání. Podle předpokladů se v této síti objevily dvě stanice skupiny Nova – konkrétně hlavní kanál TV Nova a druhý program Nova Cinema.

Pokud máte zájem sledovat další programy Novy v novém standardu, musíte být i v dosahu Přechodové sítě 13, kterou provozuje společnost Digital Broadcasting. Nova zařadila všechny své volně dostupné programy právě do této sítě – NovaNova 2Nova CinemaNova Action a Nova Gold. Díky tomu může divák přijímat všech pět stanic Novy v rámci stejné sítě.

Pokrytí nové sítě Radiokomunikací přesáhlo 97 procent obyvatel

České Radiokomunikace postupně zvyšují pokrytí sítě 12. V průběhu dnešního dne došlo ke spuštění vysílačů Ústí nad Labem – Buková hora a Mikulov – Děvín. Aktuální pokrytí překročilo 97 procent obyvatel ČR. V únoru budou následovat další lokality.

Přechodová síť 13 konkurenční společnosti Digital Broadcasting expanduje mírnějším tempem. Aktuálně má pokrytí jen v Praze, Brně a Ostravě. Další rozšiřování je v plánu až v průběhu letošního roku.

Programová nabídka přechodových sítí DVB-T2

Ilustrační foto Shutterstock.com Přechodové sítě DVB-T2 v první fázi nemají za cíl rozšíření programové nabídky. Budou sloužit zejména pro jednodušší přechod domácností na nový vysílací formát. V nejbližších letech tak budete moci přijímat prakticky ty samé televizní programy jak v původní normě DVB-T tak i v novějším standardu DVB-T2.

Přinášíme seznam aktivních a plánovaných programů v jednotlivých přechodových sítích DVB-T2.

Stav k 23.1.2018:

Přechodová síť 12 – České Radiokomunikace
Aktivní programy: Nova, Nova Cinema, TV Prima, Prima COOL, Prima LOVE, Prima ZOOM, Prima MAX, TV Barrandov, Barrandov Plus, Kino Barrandov, Barrandov Family, Óčko, Óčko Star, Óčko Expres, TV Noe, Šlágr TV, Šlágr 2, ČT :D/ČT art
Plánované programy: Seznam.cz TV

Přechodová síť 13 – Digital Broadcasting
Aktivní programy: Nova, Nova 2, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, TV Relax, TV REBEL
Plánované programy: TV KinoSvět

Přechodová síť České televize
Plánované programy: ČT1 HD, ČT2 HD, ČT24 HD, ČT Sport HD, ČT :D/ČT art HD

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .