Radiokomunikace přidávají hybridní vysílání na TV Barrandov a Šlágr TV

České Radiokomunikace spouštějí funkcionalitu hybridního vysílání HbbTV pro další televizní programy. HbbTV služby nabídnou kanály TV Barrandov nebo Šlágr TV. Zatím je u těchto kanálů pouze zapnutý příznak HbbTV technologie, televize ale plánují spustit služby do komerčního provozu.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Služby HbbTV od Radiokomunikací již využívá například skupina FTV Prima nebo TV Óčko. Posledním důležitým milníkem je možnost využití časové synchronizace s televizním vysíláním s přesností v řádu desetin sekundy.

Hybridní vysílání HbbTV propojuje svět klasické lineární televize s internetem. Funkcionalita je dostupná u chytrých televizí a v rámci nových typů televizních přijímačů. Vyžaduje však přímé propojení přijímače s internetem. Hybridní televize umožňuje i plnohodnotnou náhradu teletextu a propojení s videem. Službu spustíte „červeným tlačítkem“, které patří k hlavním symbolům HbbTV.

Radiokomunikace jako poskytovatel infrastruktury, nabízejí televizním stanicím vlastní službu HbbTV managera, který umožňuje kompletní řízení HbbTV prostoru, včetně přidávání HbbTV aplikací, nastavování vzhledu rozcestníku, ale i řízení zobrazování „červeného tlačítka“ na televizní obrazovce. Díky tomu lze zobrazit brandované červené tlačítko např. v rámci reklamy konkrétního zadavatele nebo v definovaný okamžik televizního vysílání.

Podle aktuálních dat z výzkumu Digimonitor – Televize, vysílání, preference obyvatel 2016, využívá televize připojené k internetu přibližně jedna třetina dotazovaných, jedná se zejména o mladší diváky. Připojení k internetu ale umožňuje TV přijímač zhruba poloviny tázaných.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .