Radiokomunikace posílily multiplex RS 8 o nový vysílač u Nového Jičína

České Radiokomunikace posilují pokrytí Regionální sítě 8 a přidávají do ní nový vysílač Veselský kopec u Nového Jičína. Tato síť od dnešního dne vysílá už prostřednictvím 15 vysílačů a pokrývá 55,3% obyvatel ČR.

ceske-radiokomunikace-651

Kapacita pró 8 standardních programů nebo 4 HD kanály

Oficiální provoz vysílače byl zahájen dnes v 10.00 hodin. Pokrytí sítě cílí především obyvatele větších aglomerací a doplňuje zejména celoplošnou nabídku televizních stanic vysílajících v DVB-T. V rámci Regionální sítě 8 vysílá hudební stanice Óčko Expres, kulinářská Mňam TV, křesťanská Noe TV a dvě sportovní stanic e – Sport 5 a Slovak Sport.

Pozemní televizní vysílání DVB-T je nejdůležitější distribuční platformou, kterou využívají téměř dvě třetiny domácností v ČR. Hlavním důvodem vysoké obliby pozemního vysílání je snadný příjem, který je na rozdíl od jiných platforem zcela zdarma,“ připomíná generální ředitel Radiokomunikací Martin Gebauer.

Žádný operátor se dosud neodhodlal ke zpoplatnění některého DVB-T multiplexu

Právě volný přístup k neplaceným programům je v ČR tahounem terestrické platformy. Zatím se žádný z provozovatelů DVB-T multiplexů neodohodlal ke zpoplatnění programové nabídky. Placené vysílání je v ČR dostupné pouze přes kabelové společnosti nebo satelitní platformy. Na Slovensku však dominantní operátor Towercom provozuje i placenou službu v rámci zemského vysílání.

Vysílač Veselský kopec pokrývá vedle Nového Jičína i další města v regionu, například Valašské Meziříčí, Hranice a Fulnek. Nový vysílač naladíte na 56. kanálu, disponuje výkonem 1kW s horizontální polarizací.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .