Radek John se v dubnu vrátí na obrazovku v roli moderátora

radek-john-tyty-167Končící předseda strany Věci veřejné a poslanec Radek John se v dubnu vrátí na televizní obrazovku. V televizi Barrandov bude moderovat pořad Bez cenzury, do kterého zlákal i někdejší spolupracovníky z televize Nova. John bude moderátorem i dramaturgem celého pořadu, hodlá i točit reportáže.

TV Barrandov tak na přelomu března a dubna spustí dlouho očekávaný publicistický pořad, kvůli němuž se Radek John stal terčem negativní kritiky. Hodlá totiž propojit svět žurnalistiky a politiky. Jako reportér, dramaturg a moderátor bude odhalovat různé kauzy včetně těch politických. Zároveň ale zůstane působit i v politice coby předseda opoziční strany Věci veřejné. Po nejbližším únorovém kongresu strany ale odejde z pozice předsedy partaje.

Bude to investigativní pořad typu Sixty Minutes, ze kterého vychází i Na vlastní oči. Já ho dramaturguju, uvádím a budu točit i reportáže, pokud se najde čas,“ potvrdil Radek John serveru iHNED.cz. Kromě Johna se na obrazovku vrátí i někdejší reportérka Novy z devadesátých let Kateřina Kašparová nebo Mercedes Wimmerová, která kdysi působila i v týmu investigativního pořadu Na vlastní oči nebo Reportéři ČT.

Radek John se měl v listopadu stát šéfem publicistiky v časopisech Týden a Instinkt. Po protestech a odchodu některých jiných novinářů ale Johnův budoucí zaměstnavatel otočil a oznámil, že exministra vnitra a šéfa politické strany Věci veřejné angažuje jen jako externího konzultanta pro televizi Barrandov. Tam by měl John dohlédnout na přípravu a spuštění nového investigativního pořadu. Nakonec bude jeho role v tomto projektu výraznější, než se čekalo. Další informace v článku: Kauza Radek John: oprávněná kritika nebo hon na čarodějnice?

Server RadioTV analyzoval možné nadcházející působení Radka Johna v médiích v sérii článků, které si můžete přečíst po kliknutí na klíčové slovo – Radek John.

nova-barrandov-velkyRadek John působil přes patnáct let na Nově. Nyní bude moderovat „u sousedů“ – na TV Barrandov, která sídlí poblíž.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .