Rada ČT vyhlásila výběrové řízení na generálního ředitele

Rada České televize vyhlásila výběrové řízení na obsazení pozice generálního ředitele České televize. Uzavírka přijímání přihlášek je stanovena na 27. března, finální volba se uskuteční 26. dubna 2017.

ceska-televize-ct-chodba-plachta-651

Členové Rady České televize dnes odsouhlasili časový harmonogram volby Generálního ředitele této veřejnoprávní instituce. K dnešnímu dni, tedy k 15. únoru, bylo oficiálně zahájeno výběrové řízení a vyhlášeny podmínky. Nyní přichází na řadu přijímání přihlášek a kandidátských projektů. Součástí je projekt koncepce rozvoje ČT v rozsahu 5-10 normostran.

Současný generální ředitel České televize Petr Dvořák byl do funkce zvolen v září 2011. Funkční období je šestileté a Rada ČT se rozhodla volbu řešit mírně v předstihu.

Uzávěrka přihlášek jednotlivých kandidátů je 27. března. O dva dny později by měl být zveřejněn oficiální seznam kandidátů. První kolo hlasování proběhne 12. dubna, na jehož konci by mělo být pět finalistů. Ti se následně utkají ve finální volbě, jejíž součástí budou osobní pohovory dne 26. dubna 2017.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .