Česká televize koupila práva na olympiádu do roku 2020. Bude ale muset šetřit jinde

Přestože se nám podařilo od společnosti Discovery Communications získat práva na vysílání olympijských her levněji oproti jejímu původnímu návrhu, budeme muset v oblasti sportovního vysílání hledat nové úspory,“ upozorňuje šéf ČT sport Jiří Ponikelský.

Sportovní televize. Ilustrační foto - fotobanka Shutterstock

Sportovní televize. Ilustrační foto – fotobanka Shutterstock

ČT zajistí olympiádu na volných platformách, Eurosport pro placené diváky

Česká televize bude vysílat olympijské hry minimálně do roku 2020. Dohodla se na tom se společností Discovery Communications, která se letos nově stala majitelem veškerých práv pro celou Evropu na následujících osm let.

Olympijské hry v letech 2018 a 2020 budou i nadále v České republice vysílat minimálně dva subjekty. Česká televize zajistí široce dostupné neplacené vysílání pro české diváky. Discovery Communications prostřednictvím kanálů Eurosport 1 a Eurosport 2 zajistí program v placených platformách.

Silná tradice, kterou Česká televize ve vysílání olympijských her má, spolu s mnoha kanály a digitálními platformami Eurosportu, které se věnují olympijským sportům v průběhu celého roku, umožní přinést divákům nejen ty nejlepší momenty, ale všechny momenty olympijských her na všech dostupných platformách,“ říká manažerka Discovery Communications pro střední a východní Evropu Victoria Davies.

Ponikelský: Prodej veškerých práv soukromé společnosti byl ranou pro celoevropský televizní trh

Šéf sportovního vysílání České televize a programu ČT sport Jiří Ponikelský ale upozorňuje na vysokou cenu za vysílací práva, která odráží fakt, že exkluzivní práva pro Evropu obchoduje soukromý televizní subjekt.

Mám radost, že se nám podařilo pro diváky vysílání z olympijských her zajistit. Není ale možné zastírat, že prodej veškerých práv od Mezinárodního olympijského výboru soukromé společnosti byl zásadní ranou pro celoevropský televizní trh,” říká Ponikelský.

ct-sport-studio-651

Česká televize musí hledat nové úspory v oblasti sportovního vysílání

Je překvapivé, že se podobně kritická slova objevila v oficiální tiskové zprávě České televize. Jiří Ponikelský dále dodal, že ceny za vysílací práva k atraktivním sportovním přenosům stoupají na hodnoty, které se ještě před několika lety zdály zcela nereálné. I z tohoto důvodu bude muset Česká televize šetřit na jiných sportovních právech, aby tak vykompenzovala vyšší výdaje nejen za olympiádu, ale i za další sportovní podniky důležité pro českého diváka.

Je to stav, na který musí reagovat všichni vysílatelé, i Česká televize. A přestože se nám podařilo od společnosti Discovery Communications získat práva na vysílání olympijských her levněji oproti jejímu původnímu návrhu, budeme muset v oblasti sportovního vysílání hledat nové úspory,“ doplňuje Jiří Ponikelský.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .