Rada České televize má šest nových členů, ve volbě jasně předčili své soupeře

ct-vchod-651

Novými členy kontrolního orgánu veřejnoprávní televize jsou Luboš Beniak, Ivana Levá, Jan Bednář, Michael Hauser, Richard Hindls a Vratislav Dostál. Nahradí dosavadních pět končících členů a kontrolní orgán bude po delší době kompletní.

Všichni zvolení kandidáti měli jednoznačnou podporu zákonodárců, kteří je do Rady ČT zvolili. Ukazují to počty hlasů. Každý úspěšný kandidát získal minimálně 89 hlasů poslanců. Pokud jde o další (neúspěšné) kandidáty, se kterými soupeřili, ti získali od žádného po maximálně dvacet hlasů od poslanců. Jediná osobnost, která do Rady ČT těsně neprošla, je známá válečná reportérka Petra Procházková.  Ta získala 82 hlasů, na členství v Radě to však nestačí.

Členkou Rady ČT se stává někdejší komunistická poslankyně Ivana Levá, bývalý manažer české pobočky Reader’s Digest Luboš Beniak, redaktor internetového Deníku Referendum Vratislav Dostál, filozof Michael Hauser, někdejší dlouholetý rektor Vysoké školy ekonomické v Praze Richard Hindls a rozhlasový redaktor Jan Bednář známy ze Svobodné Evropy i Českého rozhlasu.

Noví televizní radní nahrazují pět odcházejících členů, kterým zanedlouho vyprší mandát. Radu ČT opouští její předseda Milan Uhde, místopředsedkyně Dana Eklová a členové Jiří Presl, Antonín Bajaja a Radek Mezuláník.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .