První dvě minuty filmu máte zadarmo, pak si zaplaťte

topfun-tv-167Online platforma Topfun TV přináší v tomto týdnu zajímavou novinku. Divákům promo kanálu umožňuje místo upoutávek sledování dvou minut vybraných filmů zdarma. Pokud začátek filmu diváka zaujme, může si ho vyhledat ve videotéce a shlédnout celý. Samozřejmě, za poplatek.

Na tom pochopitelně není nic špatného. Jen je tu malá drobnost a to jsou úvodní titulky a otevírací animace produkčního studia a distribuční společnosti. Úvodní scény filmu se tak mnohdy objevují po 30-40 sekundách, někdy i po minutě. A divák tak skutečně nemá moc možností, jak se dostat alespoň trochu do děje.

Nápad by to mohl být zajímavý, pokud by jej lidé v Topfun dotáhli do konce. Pokud už chtějí divákům nabídnout úvodní dvě minuty filmu, bylo by nejlepší film pustit až po úvodních titulcích. Případně vybrat jednu zajímavou scénu a tu divákům nabídnout s otevřeným koncem, tak jak to kdysi v upoutávkových blocích dělal i filmový kanál HBO.

Chápu snahu týmu kolem Topfun TV nabídnout ve vysílání promo kanálu alespoň trochu zajímavý obsah. Což už je méně pochopitelné, je zařazování reklamních bloků do tohoto vysílání. Pokud se i najdou diváci, které neotráví useknutí filmu jen několik vteřin po skončení úvodních titulků, celkem určitě je odradí neustále se opakující reklamní bloky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: