Provozní společnost Novy se v dubnu přejmenuje, ponese název skupiny

Skupina Nova se od dubna definitvně rozloučí se značkou CET 21, která televizi provázela od roku 1993 po prvotním udělení vysílací licence. Výrazněji se však zapsala do povědomí diváků až o šest let později, kdy ukončila spolupráci s tehdejší produkční a servisní firmou ČNTS a začala produkovat a vysílat pořady ve vlastní režii.

Narozeninová Snídaně s Novou dne 4. února 2016. Foto: archiv TV Nova

Narozeninová Snídaně s Novou dne 4. února 2016. Foto: archiv TV Nova

Značka CET 21 – zkratka pro „Central European Television for the 21st Century“ – se objevovala prakticky jen na smlouvách a fakturách, případně v patičce dokumentů. Hlavní značkou skupiny byla vždycky značka NOVA a CET 21 byla klíčovou společností celé skupiny. Nyní se vedení Novy rozhodlo tento název eliminovat a přejmenovat provozní společnost na TV Nova s.r.o.

V souvislosti s novou strategií pojmenování vysílacích stanic, které nyní staví na kmenovém jménu Nova, jsme se rozhodli ke změně obchodního jména společnosti. Novým jménem, nahrazujícím původní CET 21 spol. s r.o., je TV Nova s.r.o. Změna vychází z přirozené potřeby být srozumitelnější ve stále nepřehlednějším světě médií,“ říká Klára Brachtlová, jednatelka TV Nova.

Nova v únoru přejmenovala a představila své stanice v nové podobě. Nejvýraznější změnou prošel SMÍCHOV, ze kterého se stala Nova 2. FANDA se proměnil v Nova Action, ze stanice TELKA se stala Nova Gold. Stanice Nova Cinema a Nova sport si ponechaly svůj název. Pro úplnost dodejme, že televize Nova sport byla původně Galaxie sport.

S novou byla původně spjata i značka České nezávislé televizní společnosti, která byla hlavní produkční firmou skupiny v letech 1994-1999. Posléze začala Nova komunikovat i značku CET 21.

Ke přejmenování provozní společnosti se před třinácti lety odholala i skupina Prima. Její klíčová licenční firma nesla do roku 2004 název FTV Premiéra a byla odkazovala na prvotní éru této stanice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .