Programová kuriozita: ČT místo nájezdů vysílala záznam druhé třetiny

V době nájezdů vysílala Česká televize průběh druhé třetiny. Reprofoto ČT

V době nájezdů vysílala Česká televize průběh druhé třetiny. Reprofoto ČT

Malá kuriozita se odehrála v pátečním večerním hokejovém programu České televize. Místo rozhodujících samostatných nájezdů, které v tu chvíli probíhaly v zápase Finsko – Švýcarsko, vysílala ČT záznam druhé třetiny, aby divákům nekazila zážitek.

Stalo se tak po skončení zápasu Švédska se Slovenskem a souvisejícího Studia hokej, které bylo hlavním programem večera. V posledním vstupu uvedl Petr Vichnar záznam souboje Finska se Švýcarskem, přičemž divákům neprozradil výsledek, aby se ještě mohli dívat. Řekl jen, že závěr zápasu byl velice zajímavý.

ČT v tu chvíli zařadila do vysílání začátek druhé třetiny ze záznamu. Diváci u obrazovek však netušili, že v té době ještě zápas probíhal, a že je zrovna televize ochudila o tu nejzajímavější část, kterou ještě mohla odvysílat živé – tedy rozhodující samostatné nájezdy. V nich nakonec Finové vyhráli celý zápas 3:2, což mohli v tu chvíli sledovat jen diváci na webu České televize – Mshokej.cz.

Dobře míněný programový záměr se tedy malinko nepovedl a televize místo toho, aby divákům zprostředkovala dramatické nájezdy živě, pustila jim radši více než hodinový záznam toho, co jim předcházelo.

Autor článku:

Komentáře (4)

 1. Judith73

  Nevím, kde jste se na to díval, nicméně já mám ČT Sport ze Skylinku, viděl jsem kompletní zápas FIN-SUI, 5-ti minutové prodloužením a i všechny neúspěšné nájezdy obou stran a nakonec ten rozhodující Pakarinenův. Proč publikujete takové neověřené informace?

  1. juko

   Na ČT sport se vysílal přímý přenos Švédsko – Slovensko a následně záznam Finsko – Švýcarsko. Takže patrně jste ten zápas včetně prodloužení a nájezdů sledoval až ze záznamu. Pointa článku je v tom, že v době, kdy ČT začala vysílat záznam FIN-SUI, tak zápas ještě běžel a mohla například živě odvysílat nájezdy, což neudělala.

  1. juko

   V pohodě.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .