Program Prima MAX nabídne především zahraniční tvorbu a filmy

Prima překvapila oznámením o dvou nových kanálech. Příchod nové značky Prima MAX se i přesto očekával. Jde o pátý televizní kanál skupiny Prima, programově se zaměří na zahraniční tvorbu s důrazem na filmy.

prima-max-v1

Zařazení do multiplexu 3 na úkor regionálních televizí

Nový kanál Prima MAX s převážně filmovým obsahem vhodně doplní naši televizní nabídku v rámci multikanálové strategie, kde má každá z našich stanic jasně profilovanou programovou nabídku,“ říká Marek Singer, generální ředitel FTV Prima.

Příchod nové stanice dává odpověď i na otázku, jak Prima využije zbývající kapacitu v celoplošných DVB-T multiplexech. Stanice Prima MAX bude v rámci pozemního vysílání šířena v rámci tzv. třetího multiplexu společnosti CDG, resp. Českých Radiokomunikací. Kapacita multiplexu ale není „nafukovací“, tudíž část datového toku budou muset uvolnit jiné televize. Novému kanálu Primy budou muset tak ustoupí regionální televize, které se přesunou do čtvrtého multiplexu.

Prima MAX nabidne i reprízy atraktivních pořadů z hlavního kanálu

Zaměření pouze na filmy a seriály je do jisté míry zjednodušené. Pátý kanál skupiny Prima logicky dá prostor i reprízám některých pořadů vlastní tvorby z hlavního kanálu. Jde například o publicistický pořad Očima Josefa Klímy nebo Show Jana Krause. Díky tomu může Prima opakovat tyto prime-timové pořady znovu v hlavním vysílacím čase, což může být přínosem pro jistou skupinu diváků.

Nový kanál by se měl objevit v éteru ještě letos. Rozšíří už tak bohatou nabídku neplacených programů dostupných na běžnou anténu. Čtyři největší televizní skupiny – Česká televize, Nova, Prima a Barrandov – tak dají divákům k dispozici celkem 20 projektů na 19 programových pozicích.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,