Prima MAX a Prima Comedy Central. Jaké jsou jejich šance na úspěch?

V předchozích dnech se objevily spekulace ohledně názvu a zaměření nového kanálu televize Prima. Nakonec přišlo překvapení – místo jednoho nového programu hned dva. Obohacením může být zejména Prima Comedy Central.

Foto: fotobanka Thinkstock

Foto: fotobanka Thinkstock

Nové kanály úplně zdarma mohou být přínosem při diváky

Prima sice přichází se svými novými kanály o něco později než bychom očekávali – a v době, kdy je trh neplaceného vysílání víceméně nasycen – nicméně trhu nabízí hned dvě nové značky a pro diváky budou obě televize úplně zdarma. Klíčovým pro skupinu a její nové obchodní zaměření bude zřejmě filmový a seriálový kanál Prima MAX. Nepodceňujme však ani zábavu v podání Prima Comedy Central, což je projekt, který na Palmovce drželi až do poslední chvíle v tajnosti.

Garantem úspěchu značky Prima Comedy Central je světový gigant Viacom, jenž bude dodávat novému kanálu obsah. Výhodou ve srovnání se značkou Comedy Central na satelitu a kabelu je především česká lokalizace, o kterou se postará Prima. A spojení značky Primy s Comedy Central přímo v rámci názvu nového kanálu je na českém trhu unikátní. Ve světě však není zcela ojedinělé. Podobná spojení můžeme najít například v Polsku, kde působí kanál Crime&Investigation – CI pod značkou CI Polsat nebo v Británii, kde sportovní kanál ESPN vysílá s označením „BT Sport ESPN“.

Filmový a seriálový kanál Prima MAX bude mít náročnou pozici

Náročnou pozici na trhu bude mít především filmový a seriálový kanál Prima MAX, který bude většina diváků přirozeně srovnávat s Novou Cinema. Zřejmě proto jej Prima umístí do multiplexu 3, který má ve srovnání s čtyřkou lepší pokrytí. Na druhou stranu bude Prima nucena soupeřit o diváka s dalšími dvěma neplacenými filmovými kanály. Kromě zmíněné Novy Cinema zde působí ještě Kino Barrandov.

Nelze opomíjet ani placenou JOJ Cinema, která je silná z hlediska premiérového obsahu. JOJ Cinema sice vysílá pouze na kabelu a satelitu, ale televizi přes tyto dvě platformy sleduje téměř polovina domácností. Prima MAX tedy bude konkurovat nejen Nově a Barrandovu ale právě i slovenské JOJ, což její pozici ještě ztíží.

Prima Comedy Central – zajímavé spojení dvou odlišných světů

Zatímco u filmů to nebude mít Prima lehké, tak v žánru zábavy by mohla dominovat. Terestrické vysílání postrádá jakýkoliv kvalitní a zajímavý kanál zaměřený na komedii a zábavu. Novácký SMÍCHOV za takový považovat nemůžeme. Sice vysílá několik sitcomů v premiéře, ale i tak působí zvláštním dojmem „recyklačního kanálu“. Kromě sitcomů zde totiž naleznete pásmo pro děti i noční hudební blok.

A právě zde je prostor pro Primu. Pokud ona dokáže ve spolupráci s Viacomem vybudovat zajímavý komediální kanál s novým typem obsahu, mohla by být výrazným obohacením pro terestrický trh. Navíc, značka Comedy Central je ve většině zemí placená, zatímco v Česku ji diváci dostanou zdarma.

Kdo tedy čekal od Primy ohlášení „druhého Smíchova“ může být nadšen. Prima se pokusí o spojení dvou rozdílných světů. Její šance na úspěch jsou u této značky poměrně vysoké.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .