Dnes probíhá výluka vysílače Brno-Hády, nefungují televize ani rádio

tv-ilustrace-651

České Radikomunikace na dnešní den naplánovaly výluku vysílače Brno-Hády. Přerušeno je vysílání televizních multiplexů 1-3 a nevysílá ani řada rozhlasových stanic. Výluka potrvá do 15. hodiny odpoledne.

Výluka tří televizních multiplexů a několika rádií

Z vysílače Brno-Hády nebude v průběhu dnešního dne vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov a multiplex 3 s programy Prima Love, Prima ZOOM, Óčko, Óčko Gold, TV Active, Šlágr TV a ČT :D. Výluka televizního vysílání trvá od 6:00 do 15:00 hodin.

Na vysílači dochází i k přerušení rozhlasového vysílání. Dotkne se většiny celoplošných stanic a rovněž některých regionálních rádií, zejména Rádia Petrov, Rádia Krokodýl, Českého rozhlasu Brno, Rádia Proglas nebo stanice Kiss Hády. Při plánované výluce je prováděna pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie, oznámila mediální zástupkyně Českých Radiokomunikací Petra Miterová.

Výluka digitálního vysílání z brněnského vysílače Hády se dotkne pouze diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Ostatních diváků, kteří na území Brna přijímají signál z vysílačů Brno – Kojál a Brno – Barvičova, se výluka netýká. V současné době jsou DVB-T vysílače v regionu Brno provozovány v jedné SFN síti, tj. Hády, Barvičova, Kojál a Děvín vysílají na stejných kanálech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .