Probíhá výluka rozhlasového a televizního vysílání z pražského Žižkova

Foto: towerpark.cz

Foto: towerpark.cz

České Radiokomunikace si pro dnešní den naplánovaly výluku vysílání z pražského vysílače na Žižkově. Od šesti hodin nevysílají programy pěti televizních multiplexů ani některá rádia. Vysílač Cukrák zůstává i nadále v provozu.

Výluka probíhá od šesté hodiny ranní a potrvá do 15:00. Týká se programů vysílaných ze Žižkova. V případě televizního vysílání jde o tři celoplošné a dva regionální multiplexy. Diváci přijímající signál z tohoto vysílače tak celkem určitě neuvidí programy České televize ani soukromých skupin Nova, Prima a Barrandov s výjimkou nováckých stanic Fanda, Smíchov a Telka, jež nevysílají z multiplexu Českých Radiokomunikací. Těchto stanic se výluka nedotkne.

V Praze tak bude mít většina diváků k dispozici pouze programy multiplexu 4 a rovněž regionální sítě společnosti Prague Digital TV – tedy programy Metropol, Noe, Retro, Kino Svět, Regina a další.

Pokud jde o rozhlasové vysílání, posluchači musí oželet terestrický příjem stanic ČRo Radiožurnál na frekvenci 94,6 MHz, ČRo Vltava na frekvenci 105,0 MHz, ČRo Regina na frekvenci 92,6 MHz, Frekvence1 na frekvenci 102,5 MHz, Rádio Impuls na frekvenci 96,6 MHz a Rádio City na frekvenci 93,7 MHz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .